Evgenias sea view apartments

Parga, Grækenland Flag - Grækenland

Faciliteter

  • Lufthavn Ioannina (IOA): 105 km

Hotelinformation

Med et ophold ved Evgenias sea view apartments i Parga er du kun 10 minutters gang fra Paragaea Olivenolie Museum og Det Ioniske Hav. Denne lejlighed med luksusfaciliteter ligger 1,2 km fra Erimokastro - Venetiansk Borg og 1,2 km fra Parga Slot. Føl dig hjemme i et af de 5 aircondition-afkølede værelser, der indeholder køkken med køleskab/fryser i fuld størrelse og kogeplade. Værelserne har privat møbleret balkon eller terrasse. Med gratis Wi-Fi kan du altid komme på nettet. Faciliteter inkluderer skriveborde og separate siddeområder, og rengøring udføres dagligt. De viste afstande er afrundet til nærmeste 0,1 kilometer.

Paragaea Olivenolie Museum - 0,4 km
Det Ioniske Hav - 0,8 km
Kryonéri Strand - 0,9 km
Erimokastro - Venetiansk Borg - 1,1 km
Parga Slot - 1,1 km
Kryoneri Strand - 1,3 km
Parga - 1,4 km
Anthousa Vandfald - 3,1 km
Lichnos Strand - 4,7 km
Anthousa Slot - 5,1 km
Spartíla - 6,3 km
Ágios Sóstis - 7,2 km
Agios Giannakis Strand - 9,8 km
Sarakiniko Beach - 10,5 km
Kalodiki Vådområde - 14,1 km

Gæsterne har blandt andet adgang til hurtig indtjekning, bagageopbevaring og opbevaringsskabe. Gratis selvstændig parkering er til rådighed på stedet. Denne lejlighed har vandre-/cykelruter i nærheden og mountainbiking i nærheden. Rygning er ikke tilladt.

Du vil blive bedt om at betale følgende på overnatningsstedet. Gebyrer inkluderer muligvis skatter:

  • Byen pålægger en skat, som opkræves på overnatningsstedet. Skatten er sæsonbestemt og gælder ikke nødvendigvis hele året. Yderligere undtagelser og reduktioner kan gælde. For yderligere oplysninger bedes du kontakte overnatningsstedet via kontaktoplysningerne angivet i reservationsbekræftelsen.
  • Der pålægges en byskat: Fra den 1. november til den 31. marts, 0.50 EUR pr. enhed pr. nat.
  • Der pålægges en byskat: Fra den 1. april til den 31. oktober, 2.00 EUR pr. enhed pr. nat.
  • Depositum kan indbetales via bankoverførsel og skal betales senest 24 timer efter reservationstidspunktet.

Vi har medtaget alle gebyrer, som overnatningsstedet har oplyst.

  • Som følge af nationale reguleringer kan der ikke overføres mere end 500 EUR i kontanter på dette overnatningssted. Kontakt overnatningsstedet via kontaktoplysningerne i reservationsbekræftelsen for flere oplysninger.
  • Der er mulighed for kontaktløs indtjekning og kontaktløs udtjekning.

Kort

Indlæser søgeresultater...