Hotel Nova Domus Aurelia
Rom,
Italien
Faciliteter
- Bar
- Lufthavn Roma Fiumicino (FCO): 27.7 km
Hotelinformation
Fra HOTEL NOVA DOMUS AURELIA i Rom (Vatikanet) er der kun 5 minutters kørsel til Campo de' Fiori og Piazza Navona. Dette hotel ligger 2,8 km fra Peterskirken og 3,2 km fra Vatikanmuseerne. Føl dig hjemme i et af de 45 aircondition-afkølede værelser, der desuden indeholder smart-tv. Din seng er udstyret med madras af viskoelastisk skum og dundyner. Med gratis Wi-Fi kan du altid komme på nettet, og digitale kanaler sørger for underholdningen. Badeværelserne indeholder bruser med brusehoved med spredningseffekt og bidet. De viste afstande er afrundet til nærmeste 0,1 kilometer.
Villa Doria Pamphili - 0,7 km
Peterspladsen - 1,4 km
Vatikanmuseerne - 1,6 km
Peterskirken - 1,7 km
Guvernørens Palads i Vatikanstaten - 1,8 km
Det Sixtinske Kapel - 2 km
Tiberen - 2 km
Via Giulia - 2 km
Bambino Gesu Hospital - 2 km
Vatikanets have - 2 km
Corso Vittorio Emanuele II - 2,1 km
Via Cola di Rienzo - 2,1 km
Castel Sant'Angelo - 2,2 km
Monte Mario - 2,5 km
Piazzale Clodio - 2,6 km
Den nærmeste lufthavn er:
Ciampino Lufthavn (CIA) - 32,6 km
Rom (FCO-Fiumicino - Leonardo da Vinci Intl.) - 26,9 km
Du vil blive bedt om at betale følgende på overnatningsstedet. Gebyrer inkluderer muligvis skatter:
- Der pålægges en byskat: EUR 6.00 pr. person pr. nat, op til 10 nætter. Denne skat gælder ikke for børn under 10 år.
Vi har medtaget alle gebyrer, som overnatningsstedet har oplyst.
- Gebyr for nærliggende parkering: 10 EUR pr. nat (50 meter væk)
- Der opkræves et tillægsgebyr for sen udtjekning
Ovenstående liste er muligvis ikke fuldstændig. Gebyrer og depositummer inkluderer muligvis ikke skat og kan ændres uden varsel.
- Alle gæster, inklusive børn, skal være til stede på indtjekningstidspunktet, hvor alle skal fremvise deres pas.
- Som følge af nationale reguleringer kan der ikke overføres mere end 5000 EUR i kontanter på dette overnatningssted. Kontakt overnatningsstedet via kontaktoplysningerne i reservationsbekræftelsen for flere oplysninger.
- Overnatningsstedet har forbundne/tilstødende værelser, som kan være til rådighed, afhængig af tilgængelighed. Gæster kan anmode om disse værelser ved at kontakte overnatningsstedet direkte via kontaktoplysningerne på reservationsbekræftelsen.
- I overensstemmelse med national/lokal lovgivning kan aircondition være begrænset til bestemte tidspunkter på året.
- Der er mulighed for kontaktløs betaling for alle transaktioner og gæster kan få adgang til deres værelser med en mobilenhed.
