Shamba Village Hotel
Paje,
Tanzania
Faciliteter
- Pool
- Air condition
- Lufthavn Zanzibar (ZNZ): 49.4 km
Hotelinformation
Overnatter du ved Shamba Village Hotel, som ligger tæt på stranden i Paje, er du kun 10 minutters kørsel fra Paje Strand og Jambiani Strand. Dette hotel ved stranden ligger 2,1 km fra Maalum Cave Pool og 2,9 km fra Kite Centre Zanzibar. Forkæl dig selv med et ophold i et af de 10 værelser, der er indrettet med individuelt design, og som desuden indeholder pejse. Med gratis Wi-Fi kan du altid komme på nettet. Faciliteter inkluderer pengeskabe og skriveborde, og rengøring udføres dagligt. De viste afstande er afrundet til nærmeste 0,1 kilometer.
Paje Strand - 1,3 km
Maalum Cave Pool - 2,2 km
Kite Centre Zanzibar - 2,8 km
Bwejuu Strand - 3,1 km
Jambiani Strand - 3,3 km
Kuza Cave - 4,7 km
Swahili-hulen - 5,1 km
Dongwe Strand - 9,1 km
Pingwe Strand - 13,7 km
Jozani Chwaka Bay Nationalpark - 14,2 km
Jozani Skov Nationalpark Mangrove Walk - 14,9 km
Michamvi Kae Strand - 17,7 km
Makunduchi Strand - 19,7 km
Mtende Strand - 27,4 km
Mchangamble Strand - 29,1 km
Den nærmeste store lufthavn er Zanzibar (ZNZ-Zanzibar Intl.) - 49,5 km
Gæsterne har blandt andet adgang til en computerstation, renseri/vaskeservice og en døgnåben reception. Gratis selvstændig parkering er til rådighed på stedet. Slip af med muskelspændingerne og nyd stedets massage, kropsbehandlinger og ansigtsbehandlinger. Dette hotel tilbyder desuden gratis trådløs internetadgang, frisørsalon og shopping på stedet. Med hotellets strandtransport (tillægsgebyr) kan du nemt og hurtigt komme til stranden. Snup en bid mad på PIZZA RESTAURANT, som er en af mange spisesteder tilhørende dette hotel. Her finder du blandt andet 2 restauranter og en kaffebar/café. Tag forbi baren/loungen, hvor du kan slukke tørsten med din yndlingsdrink. Gratis engelsk morgenmad serveres dagligt fra kl. 07.30 til kl. 10.00.Du vil blive bedt om at betale følgende på overnatningsstedet. Gebyrer inkluderer muligvis skatter:
- Der pålægges en byskat: 5.00 USD pr. person pr. nat.
- Servicegebyr: 1 USD pr. enhed pr. nat
Vi har medtaget alle gebyrer, som overnatningsstedet har oplyst.
- Der er mulighed for aircondition mod et tillægsgebyr
- Der er mulighed for køkken/tekøkken mod et tillægsgebyr
- Gebyr for ekstra seng: 20 USD pr. dag
- Arrangeret aftensmåltid: 17 USD
Ovenstående liste er muligvis ikke fuldstændig. Gebyrer og depositummer inkluderer muligvis ikke skat og kan ændres uden varsel.
- Adgang til poolen døgnet rundt
- Reservationer er påkrævet for massagebehandlinger og spabehandlinger. Reservationer kan foretages ved at tage kontakt til dette hotel inden ankomst via kontaktoplysningerne i reservationsbekræftelsen.
- Børn er muligvis ikke berettiget til gratis morgenmad.
- Der er mulighed for kontaktløs betaling for alle transaktioner.
- Der er mulighed for kontaktløs indtjekning og kontaktløs udtjekning.

