Riad Belle Époque

Marrakesh, Marokko Flag - Marokko

Faciliteter

  • Pool
  • Restaurant
  • Bar
  • Lufthavn Marrakesh (RAK): 7.9 km

Hotelinformation

Fra Riad Belle Époque i Marrakech (Medina) er der kun 5 minutters kørsel til Djema al-Fna og Marrakech Plaza. Denne riad ligger 2,8 km fra Majorelle Haven og 3,5 km fra Avenue Mohamed VI. Føl dig hjemme i et af de 7 aircondition-afkølede værelser. Din seng er udstyret med dundyner og premium-sengetøj. Med gratis Wi-Fi kan du altid komme på nettet. Værelset har et privat badeværelse med bruser samt gratis toiletartikler og hårtørrer. De viste afstande er afrundet til nærmeste 0,1 kilometer.

Dar el Bacha Palace - 0,4 km
Ensemble Artisanal - 0,5 km
Souk Cherifia - 0,7 km
Den Hemmelige Have Medina Marrakech - 0,7 km
Den Hemmelige Have - 0,7 km
Bab Doukkala-moskeen - 0,8 km
Dar Bellarj - 0,8 km
Mouassine-moskeen - 0,8 km
Mouassine-springvandet - 0,8 km
Ben Youssef-moskeen - 0,8 km
Almoravid Koubba - 0,9 km
Shrob ou Shouf-springvandet - 0,9 km
Ben Youssef Madrasa - 0,9 km
Parfume Museum - 0,9 km
Souk Zrabi - 0,9 km

Den foretrukne lufthavn for Riad Belle Époque er Marrakech (RAK-Menara) - 7,4 km

Gæsterne har blandt andet adgang til hurtig indtjekning, hurtig udtjekning og en døgnåben reception. Lufthavnstransport tur-retur er til rådighed mod et tillægsgebyr (efter anmodning). Fra en terrasse og en have kan du nyde den skønne udsigt, eller du kan drage fordel af rekreative tilbud, såsom en udendørs pool. Andre faciliteter på denne riad inkluderer gratis trådløs internetadgang og concierge-tjenester. Nyd et måltid på restauranten, eller bliv på værelset, og nyd godt af denne riads roomservice døgnet rundt. Tag forbi baren/loungen, hvor du kan slukke tørsten med din yndlingsdrink. Fuld morgenmad tilbydes mod gebyr dagligt fra kl. 07.00 til kl. 11.30. Overnatningsstedet lukkes fra den 24. juli til den 7. august.

Du vil blive bedt om at betale følgende på overnatningsstedet. Gebyrer inkluderer muligvis skatter:

  • Der pålægges en byskat: 27.50 MAD pr. person pr. nat. Denne skat gælder ikke for børn under 12 år.

Vi har medtaget alle gebyrer, som overnatningsstedet har oplyst.

  • Gebyr for komplet morgenmad: 110 MAD pr. person (cirkapriser)
  • Gebyr for lufthavnstransport: 527 MAD pr. værelse (retur)
  • Gebyr for nærliggende parkering: 70 MAD pr. dag (300 meter væk)
  • Gebyr for ekstra seng: 50.0 MAD pr. nat

Ovenstående liste er muligvis ikke fuldstændig. Gebyrer og depositummer inkluderer muligvis ikke skat og kan ændres uden varsel.

  • Lokale love kan muligvis afholde ugifte gæster fra at dele værelse. Gæsterne er ansvarlige for at fremvise vielsesattest, hvis det kræves af overnatningsstedet.
  • Børn på 12 år og derunder er ikke tilladt på dette overnatningssted.
  • Kun registrerede gæster kan opholde sig på værelserne.
  • Ingen kæledyr er tilladt på hotellet. Dette gælder også servicedyr som f.eks. førerhunde.

Kort

Indlæser søgeresultater...