Hotel Riad Chami
Marrakesh,
Marokko
Faciliteter
- Lufthavn Marrakesh (RAK): 6.4 km
Hotelinformation
Med et ophold ved Hotel Riad Chami har du en central base i Marrakech, kun 1 minutters kørsel fra Djema al-Fna og 5 minutters fra Majorelle Haven. Denne riad ligger 0,1 km fra Souk El Bahja og 0,7 km fra Dar Tiskiwin Museum. Føl dig hjemme i et af de 12 værelser med individuelt design, der desuden har minibar og smart-tv. Med gratis Wi-Fi kan du altid komme på nettet, og satellitkanaler sørger for underholdningen. Værelset har et privat badeværelse med bruser samt brusehoved med spredningseffekt og hårtørrer. Faciliteter inkluderer pengeskabe og skriveborde, og rengøring udføres dagligt. De viste afstande er afrundet til nærmeste 0,1 kilometer.
Souk El Bahja - 0,2 km
Djema al-Fna - 0,2 km
Souk i Medinaen - 0,4 km
Souk Semmarine - 0,4 km
Souk Laghzel - 0,5 km
Rahba Kedima - 0,6 km
Souk Zrabi - 0,6 km
Criee Berbere - 0,6 km
Koutoubia-moskeen - 0,7 km
Place Des Epices - 0,7 km
Dar Tiskiwin Museum - 0,7 km
Mouassine Museum - 0,7 km
Mouassine-moskeen - 0,7 km
Dar el Bacha Palace - 0,8 km
Mellah-markedet - 0,8 km
Den nærmeste store lufthavn er Marrakech (RAK-Menara) - 6,2 km
Gæsterne har blandt andet adgang til en døgnåben reception og bagageopbevaring. Lufthavnstransport tur-retur er til rådighed mod et tillægsgebyr (døgnet rundt). Gør brug af praktiske faciliteter, såsom gratis trådløs internetadgang, concierge-tjenester og fælles stue. Gratis kontinental morgenmad serveres dagligt fra kl. 08.00 til kl. 10.30.Du vil blive bedt om at betale følgende på overnatningsstedet. Gebyrer inkluderer muligvis skatter:
- Der pålægges en byskat: 3.48 EUR pr. person pr. nat. Denne skat gælder ikke for børn under 12 år.
Vi har medtaget alle gebyrer, som overnatningsstedet har oplyst.
- Gebyr for lufthavnstransport: 13 EUR pr. person (enkelt)
- Gebyr pr. barn for lufthavnstransport: 5 EUR (enkelt), (fra 1 til 10 år)
Ovenstående liste er muligvis ikke fuldstændig. Gebyrer og depositummer inkluderer muligvis ikke skat og kan ændres uden varsel.
- Ingen kæledyr er tilladt på hotellet. Dette gælder også servicedyr som f.eks. førerhunde.
- Gæster kan få adgang til deres værelser med en mobilenhed.
