APA Hotel Kayabacho Hatchobori Ekimae
Tokyo,
Japan
Faciliteter
- Lufthavn Tokyo (HND): 16.8 km
Hotelinformation
Med et ophold ved APA Hotel Kayabacho Hatchobori Ekimae har du en central base i Tokyo, kun 5 minutters kørsel fra Tokyos kejserpalads og Tokyo-bugten. Dette hotel ligger 4,6 km fra Tokyo-tårnet og 4,7 km fra Tokyo Dome. Føl dig hjemme i et af de 176 aircondition-afkølede værelser. Gratis internetforbindelse via kabel og Wi-Fi er til rådighed. Værelset har et privat badeværelse med en kombination af bruser/badekar samt gratis toiletartikler og bidet. Faciliteter inkluderer telefoner samt skriveborde og gratis mineralvand på flaske. De viste afstande er afrundet til nærmeste 0,1 kilometer.
Marunouchi-bygningen - 1,5 km
Kabuki-za-teatret - 1,5 km
Tsukijis ydre marked - 1,6 km
Tokyo Internationale Forum - 1,6 km
Ginza Six Shoppingcenter - 1,9 km
Kejserpaladsets Østlige Haver - 2,2 km
Hibiya-parken - 2,3 km
Gamle Shimbashi Station - 2,5 km
Akihabara Electric Town - 2,7 km
Hamarikyu Have - 2,8 km
Tokyos kejserpalads - 2,9 km
Tokyo-bugten - 3 km
Ryogoku Kokugikan - 3,1 km
KidZania Tokyo - 3,2 km
Urban Dock LaLaport Toyosu - 3,3 km
Den nærmeste lufthavn er:
Tokyo (HND-Haneda) - 21,8 km
Tokyo (NRT-Narita Intl.) - 65,7 km
Du vil blive bedt om at betale følgende på overnatningsstedet. Gebyrer inkluderer muligvis skatter:
- En byskat skal muligvis betales på overnatningsstedet. Byskatten ligger mellem 100 og 10.000 JPY pr. person pr. nat, baseret på værelsesprisen pr. nat. Yderligere undtagelser kan gælde. For yderligere oplysninger bedes du kontakte overnatningsstedet via kontaktoplysningerne angivet i reservationsbekræftelsen.
Vi har medtaget alle gebyrer, som overnatningsstedet har oplyst.
- Gebyr for morgenmad tilberedt efter bestilling: 1000 JPY pr. person (cirkapriser)
Ovenstående liste er muligvis ikke fuldstændig. Gebyrer og depositummer inkluderer muligvis ikke skat og kan ændres uden varsel.
- Den japanske regering påkræver, at alle internationale gæster skal fremsætte deres pasnummer og nationalitet, når de indregistrerer sig på et overnatningssted (kroer, hoteller, moteller osv.). Alle overnatningssteder skal desuden tage en kopi af de indregistrerede gæsters pas, som arkiveres.
- Det er ikke nødvendigt at have en bil for at komme til og fra dette overnatningssted.
