Yas Plaza Mangroves
Abu Dhabi,
Forenede Arabiske Emirater
Faciliteter
- Lufthavn Dubai (DXB): 134 km
Hotelinformation
Overnatter du ved Yas Plaza Mangroves, som ligger ved siden af en golfbane i Abu Dhabi, er du kun 5 minutters kørsel fra Yas Marina Circuit og Yas Waterworld. Dette hotel ved stranden ligger 3,2 km fra Ferrari World og 4,2 km fra Warner Bros. World Abu Dhabi. Føl dig hjemme i et af de 397 værelser med individuelt design, der desuden har iPod-dockingstation og minibar. Der tilbydes et fladskærms-tv med kabelkanaler som underholdning, og med gratis Wi-Fi kan du altid komme på nettet. Værelset har et privat badeværelse med en kombination af bruser/badekar samt gratis toiletartikler og bidet. Faciliteter inkluderer pengeskabe og skriveborde, og rengøring udføres dagligt. De viste afstande er afrundet til nærmeste 0,1 kilometer.
Yas Marina Circuit - 1,1 km
Yas Offentlige Strand - 1,2 km
Etihad Arena - 1,5 km
Yas Marina - 1,6 km
Etihad Park - 2,2 km
Yas Kartzone - 2,3 km
Yas Waterworld - 2,8 km
Ferrari World - 3,7 km
Yas Indkøbscenter - 3,7 km
Warner Bros. World Abu Dhabi - 4,1 km
Yas Strand - 6,5 km
Aldar Hovedkvarter - 8,1 km
Al Raha Indkøbscenter - 8,5 km
Teknologisk Universitet-Abu Dhabi Gymnasium for kvinder - 9,1 km
Al Ghazal Golfklub - 10,1 km
Den nærmeste store lufthavn er Abu Dhabi (AUH-Abu Dhabi Intl.) - 8,6 km
Gæsterne har blandt andet adgang til et forretningscenter, hurtig udtjekning og gratis aviser i lobbyen. Dette hotel tilbyder arrangementfaciliteter, såsom konferencelokaler og mødelokaler. Lufthavnstransport tur-retur er til rådighed mod et tillægsgebyr (døgnet rundt), og gratis parkeringsservice findes desuden på stedet. Forkæl dig selv med et besøg i stedets spa, der tilbyder massage, kropsbehandlinger og ansigtsbehandlinger. Du vil helt sikkert værdsætte de rekreative faciliteter, herunder 2 udendørs swimmingpools, et motionscenter og en sauna. Andre faciliteter på dette hotel inkluderer gratis trådløs internetadgang, concierge-tjenester og babysitning (tillægsgebyr). Gæsterne kan nemt komme til stranden eller indkøbscentret med den gratis shuttletransport. Spis dig mæt i internationale retter på Assymetri, som er en af dette hotels 4 restauranter, eller bliv på værelset, og nyd godt af roomservice døgnet rundt. Du kan også købe en snack på stedets kaffebar/café. Tag forbi baren ved poolen samt de 2 barer/lounger, hvor du kan slappe af med en forfriskende drink. Morgenmadsbuffet tilbydes mod gebyr dagligt fra kl. 06.30 til kl. 10.30.- Gebyr for morgenmadsbuffet: 110 AED pr. person (cirkapriser)
- Gebyr for lufthavnstransport: 185 AED pr. køretøj (retur)
- Tillægsgebyr for kæledyr: AED 70 pr. kæledyr pr. nat plus et engangsrengøringsgebyr på AED 350
- Tidlig indtjekning er mulig mod et gebyr (afhænger af tilgængelighed)
- Sen udtjekning er mulig for et gebyr (afhænger af tilgængelighed)
- Gebyr for ekstra seng: 125.0 AED pr. nat
Ovenstående liste er muligvis ikke fuldstændig. Gebyrer og depositummer inkluderer muligvis ikke skat og kan ændres uden varsel.
- Reservationer er påkrævet for massagebehandlinger og spabehandlinger. Reservationer kan foretages ved at tage kontakt til dette hotel inden ankomst via kontaktoplysningerne i reservationsbekræftelsen.
- Ét barn, i alderen 12 år eller derunder, kan overnatte gratis på forældres eller værgers værelse, hvis de eksisterende sengepladser benyttes.
- Kun registrerede gæster kan opholde sig på værelserne.
- Overnatningsstedet har forbundne/tilstødende værelser, som kan være til rådighed, afhængig af tilgængelighed. Gæster kan anmode om disse værelser ved at kontakte overnatningsstedet direkte via kontaktoplysningerne på reservationsbekræftelsen.
- Der er mulighed for kontaktløs udtjekning.

