Corundum Breeze Negombo
Negombo,
Sri Lanka
Faciliteter
- Pool
- Lufthavn Colombo (CMB): 13.4 km
Hotelinformation
Overnatter du hos Corundum Breeze Negombo, som ligger tæt på lufthavnen i Negombo, er du kun få skridt fra Negombo Strand og Negombo Strandpark. Dette hotel med familievenlig profil ligger 40,8 km fra Colombo Centrum og 2,3 km fra Skt. Anton Kirke. Føl dig hjemme i et af de 25 værelser, der er indrettet med individuelt design. Faciliteter inkluderer skriveborde og separate siddeområder, og rengøring udføres dagligt. De viste afstande er afrundet til nærmeste 0,1 kilometer.
Negombo Strandpark - 0,1 km
Negombo Strand - 0,9 km
Skt. Sebastians Kirke - 2,6 km
Skt. Anton Kirke - 2,6 km
Ave Maria-klostret - 3,5 km
Negombo-distriktets almensygehus - 3,5 km
Angurukaramulla-templet - 3,5 km
Maris Stella College - 3,6 km
St. Marys Kirke - 3,7 km
Hollandsk Kanal - 4 km
Negombo Fiskemarked - 4,2 km
Hollandsk Fort - 4,5 km
Andiambalama Tempel - 12,6 km
Supuwath Arana - 14 km
Muthurajawela Besøgscenter - 21,9 km
Den nærmeste store lufthavn er Colombo (CMB-Bandaranaike Intl.) - 12,6 km
Gæsterne har blandt andet adgang til gratis internetforbindelse via kabel, bagageopbevaring og vaskeri. Gratis selvstændig parkering er til rådighed på stedet. Der tilbydes fuld spaservice, hvor du kan nyde massage. Dette hotel tilbyder desuden gratis trådløs internetadgang, concierge-tjenester og babysitning (tillægsgebyr). Som gæst på Corundum Breeze Negombo har du mulighed for at nyde et måltid på restauranten. Hvis du har lyst til at mingle med de andre gæster, bør du tage med til en gratis reception, der afholdes dagligt. Afslut dagen med en drink eller to i baren/loungen. Engelsk morgenmad tilbydes mod gebyr dagligt fra kl. 07.00 til kl. 10.00. LOCALIZEDu vil blive bedt om at betale følgende på overnatningsstedet. Gebyrer inkluderer muligvis skatter:
- Depositum: LKR 66 pr. enhed, pr. nat
Vi har medtaget alle gebyrer, som overnatningsstedet har oplyst.
- Gebyr for engelsk morgenmad: 1500 LKR for voksne og 750 LKR for børn (cirkapriser)
- Gebyr for trådløst internet på værelset: 1000 LKR pr. nat (priserne kan variere)
- Gebyr for internetforbindelse via kabel på værelset: 1000 LKR pr. nat (priserne kan variere)
Ovenstående liste er muligvis ikke fuldstændig. Gebyrer og depositummer inkluderer muligvis ikke skat og kan ændres uden varsel.

