Akti Galinis

Kalyves, Grækenland Flag - Grækenland

Faciliteter

Hotelinformation

Med et ophold ved Akti Galinis har du en central base i Apokoronas kun 15 minutters kørsel fra Souda Havn og Kalyves Strand. Dette gæstehus ved stranden ligger 20,3 km fra Det Centrale Marked i Chania og 20,9 km fra Den Gamle Venetianske Havn. Føl dig hjemme i et af de 14 aircondition-afkølede værelser, der indeholder tekøkken. Værelserne har privat møbleret balkon eller terrasse. Med gratis Wi-Fi kan du altid komme på nettet, og kabelkanaler sørger for underholdningen. Faciliteter inkluderer skriveborde og elkedler, og rengøring udføres dagligt. De viste afstande er afrundet til nærmeste 0,1 kilometer.

Kalyves Strand - 0,1 km
Kera - 1,4 km
Blue Coast - 2,3 km
Almyrida Strand - 2,6 km
Kiani Strand - 3 km
Soudabugten - 3,5 km
Kalami Strand - 4,4 km
Det Historiske Folkloremuseum i Gavalochori - 6,6 km
Art of Living Glasfabrik - 6,8 km
Koutalas Strand - 8,8 km
Den Antikke By Aptera - 10,5 km
Samonas Hule - 10,6 km
Aptera Fæstning - 11,1 km
Samonas Oliventræer - 12,4 km
Souda Havn - 13 km

Den nærmeste store lufthavn er Chania (CHQ-Ioannis Daskalogiannis) - 28,4 km

Gæsterne har blandt andet adgang til en døgnåben reception, bagageopbevaring og vaskeri. Gratis selvstændig parkering er til rådighed på stedet. Fra en terrasse på stedet kan du nyde den skønne udsigt, og du kan nyde godt af faciliteter, såsom gratis trådløs internetadgang.

Du vil blive bedt om at betale følgende på overnatningsstedet. Gebyrer inkluderer muligvis skatter:

  • Byen pålægger en skat, som opkræves på overnatningsstedet. Skatten er sæsonbestemt og gælder ikke nødvendigvis hele året. Yderligere undtagelser og reduktioner kan gælde. For yderligere oplysninger bedes du kontakte overnatningsstedet via kontaktoplysningerne angivet i reservationsbekræftelsen.
  • Der pålægges en byskat: Fra den 1. november til den 31. marts, 0.50 EUR pr. enhed pr. nat.
  • Der pålægges en byskat: Fra den 1. april til den 31. oktober, 2.00 EUR pr. enhed pr. nat.

Vi har medtaget alle gebyrer, som overnatningsstedet har oplyst.

  • Som følge af nationale reguleringer kan der ikke overføres mere end 500 EUR i kontanter på dette overnatningssted. Kontakt overnatningsstedet via kontaktoplysningerne i reservationsbekræftelsen for flere oplysninger.
  • Der er mulighed for kontaktløs indtjekning og kontaktløs udtjekning.

Kort

Indlæser søgeresultater...