Pyramids Valley

Giza, Egypten Flag - Egypten

Faciliteter

  • Lufthavn Cairo (CAI): 40.1 km

Hotelinformation

Med et ophold ved Pyramids Valley har du en base i centrum af Giza, kun få skridt fra Pyramidekomplekset ved Giza og 6 minutters gang fra Den Store Sfinx i Giza. Dette hotel ligger 5,6 km fra Grand Egyptian Museum og 4,7 km fra Keopspyramiden. Føl dig hjemme i et af de 26 aircondition-afkølede værelser, der indeholder køleskab og minibar. Der tilbydes et fladskærms-tv med kabelkanaler som underholdning, og med gratis Wi-Fi kan du altid komme på nettet. Værelset har et privat badeværelse med bruser samt gratis toiletartikler og bidet. Faciliteter inkluderer pengeskabe og kaffe-/temaskiner, og rengøring udføres dagligt. De viste afstande er afrundet til nærmeste 0,1 kilometer.

Pyramidekomplekset ved Giza - 0,2 km
Sound and Light Teater - 0,2 km
Den Store Sfinx i Giza - 0,5 km
Khafres Pyramide - 1,3 km
Menkaure-pyramiden - 1,7 km
Keops Pyramide - 3,3 km
Grand Egyptian Museum - 4,5 km
Keopspyramiden - 4,7 km
Giza Zoo - 10 km
Nilen - 10,4 km
The First Mall - 10,4 km
First Mall Cairo - 10,5 km
Kairo Universitet - 10,8 km
Orman Botaniske Have - 11 km
Dr. Ragabs Faraoniske Landsby - 11,4 km

Den nærmeste lufthavn er:
Giza (SPX-Sphinx Internationale Lufthavn) - 37,2 km
Kairo (CAI-Kairo Intl.) - 50 km

Den foretrukne lufthavn for Pyramids Valley er Kairo (CAI-Kairo Intl.).

Gæsterne har blandt andet adgang til limousine- eller luksusbilservice, hurtig indtjekning og hurtig udtjekning. Transport fra lufthavnen til hotellet er til rådighed mod et tillægsgebyr (døgnet rundt), og gratis selvstændig parkering findes desuden på stedet. Fra en tagterrasse på stedet kan du nyde den skønne udsigt, og du kan nyde godt af faciliteter, såsom gratis trådløs internetadgang og concierge-tjenester. Gæsterne kan få et lift til nærliggende destinationer med transportservicen (tillægsgebyr). Nyd et måltid på restauranten, eller køb en snack på stedets kaffebar/café. dette hotel har også roomservice døgnet rundt. Gratis kontinental morgenmad serveres dagligt fra kl. 07.00 til kl. 10.30.
  • Gebyr for lufthavnstransport: 25 USD pr. værelse

Ovenstående liste er muligvis ikke fuldstændig. Gebyrer og depositummer inkluderer muligvis ikke skat og kan ændres uden varsel.

  • Ingen kæledyr er tilladt på hotellet. Dette gælder også servicedyr som f.eks. førerhunde.
  • Der er mulighed for kontaktløs betaling for alle transaktioner.
  • Der er mulighed for kontaktløs indtjekning og kontaktløs udtjekning.

Kort

Indlæser søgeresultater...