Elite Pyramids Boutique Hotel

Giza, Egypten Flag - Egypten

Faciliteter

  • Pool
  • Bar
  • Air condition
  • Lufthavn Cairo (CAI): 43.6 km

Hotelinformation

Fra Elite Pyramids Boutique Hotel i Giza (Al Haram) er der kun 5 minutters kørsel til Pyramidekomplekset ved Giza og Den Store Sfinx i Giza. Dette hotel ligger 3 km fra Grand Egyptian Museum og 8,2 km fra Keopspyramiden. Overnat i et af de 7 værelser, der indeholder smart-tv. Din seng har topmadras og er udstyret med dundyner og premium-sengetøj. Med gratis internetforbindelse via kabel og Wi-Fi kan du altid komme på nettet, og digitale kanaler sørger for underholdningen. Badeværelserne har bruser, designertoiletartikler og hårtørrer. De viste afstande er afrundet til nærmeste 0,1 kilometer.

Pyramidekomplekset ved Giza - 0,6 km
Sound and Light Teater - 2,2 km
Keops Pyramide - 2,2 km
Grand Egyptian Museum - 2,5 km
Keopspyramiden - 2,7 km
Khafres Pyramide - 2,8 km
Menkaure-pyramiden - 3,7 km
Den Store Sfinx i Giza - 2,2 km
Taha Hussein Museum - 6,8 km
Kairo Universitet - 9,7 km
Giza Zoo - 10 km
The First Mall - 10,4 km
First Mall Cairo - 10,5 km
Nilen - 10,8 km
Orman Botaniske Have - 10,9 km

Den nærmeste lufthavn er:
Giza (SPX-Sphinx Internationale Lufthavn) - 34,7 km
Kairo (CAI-Kairo Intl.) - 48,4 km

Gæsterne har blandt andet adgang til gratis internetforbindelse via kabel, renseri/vaskeservice og en døgnåben reception. Gratis selvstændig parkering er til rådighed på stedet. Fra en terrasse kan du nyde den skønne udsigt, eller du kan nyde godt af rekreative faciliteter, såsom en indendørs pool. Dette hotel tilbyder desuden gratis trådløs internetadgang og concierge-tjenester. Som gæst på Elite Pyramids Boutique Hotel kan du nyde et måltid på restauranten eller tage et smut forbi den lokale snackbar/deli. Besøg baren/loungen eller baren i poolen, og slap af med din yndlingsdrink. Gratis kontinental morgenmad serveres dagligt fra kl. 07.00 til kl. 10.00.
  • Gebyr for tidlig indtjekning: 20 USD

    (afhænger af tilgængelighed)

  • Sen udtjekning er mulig for et gebyr (afhænger af tilgængelighed)
  • Der er mulighed for aircondition mod et tillægsgebyr
  • Gebyr for baby-/barneseng: 20.0 USD pr. dag
  • Gebyr for ekstra seng: 20.0 USD pr. dag

Ovenstående liste er muligvis ikke fuldstændig. Gebyrer og depositummer inkluderer muligvis ikke skat og kan ændres uden varsel.

  • Der er mulighed for kontaktløs indtjekning og kontaktløs udtjekning.

Kort

Indlæser søgeresultater...