Jasmine Pyramids Hotel

Giza, Egypten Flag - Egypten

Faciliteter

  • Lufthavn Cairo (CAI): 48.9 km

Hotelinformation

Fra Jasmine Pyramids Hotel i Giza (Al Haram) er der kun 5 minutters kørsel til Pyramidekomplekset ved Giza og Keopspyramiden. Dette hotel ligger 2,2 km fra Den Store Sfinx i Giza og 3 km fra Grand Egyptian Museum. Føl dig hjemme i et af de 20 aircondition-afkølede værelser, der indeholder minibar og smart-tv. Med gratis Wi-Fi kan du altid komme på nettet, og digitale kanaler sørger for underholdningen. Værelset har et privat badeværelse med badekar eller bruser samt brusehoved med spredningseffekt og hjemmesko. Faciliteter inkluderer telefoner samt separate siddeområder og elkedler. De viste afstande er afrundet til nærmeste 0,1 kilometer.

Pyramidekomplekset ved Giza - 0,6 km
Sound and Light Teater - 2,2 km
Keops Pyramide - 2,2 km
Grand Egyptian Museum - 2,5 km
Khafres Pyramide - 3,3 km
Menkaure-pyramiden - 3,7 km
Keopspyramiden - 1 km
Den Store Sfinx i Giza - 2,2 km
Taha Hussein Museum - 6,8 km
Kairo Universitet - 9,7 km
Giza Zoo - 10 km
The First Mall - 10,5 km
Nilen - 10,8 km
Orman Botaniske Have - 10,9 km
Nilometer - 11,6 km

Den nærmeste lufthavn er:
Giza (SPX-Sphinx Internationale Lufthavn) - 34,7 km
Kairo (CAI-Kairo Intl.) - 48,4 km

Gæsterne har blandt andet adgang til renseri/vaskeservice, en døgnåben reception og bagageopbevaring. Transport fra lufthavnen til hotellet er gratis (døgnet rundt). Du kan lade dig selv forkæle med massage på stedet eller nyde rekreative faciliteter, såsom en indendørs pool. Andre faciliteter på dette hotel inkluderer gratis trådløs internetadgang, concierge-tjenester og fælles stue. Nyd et måltid på restauranten, eller køb en snack på dette hotels kaffebar/café. Hvis du har lyst til at mingle med de andre gæster, bør du tage med til en gratis reception, der afholdes dagligt. Afslut dagen med en drink eller to i baren/loungen. Gratis morgenmadsbuffet serveres dagligt fra kl. 07.00 til kl. 10.00.

Du vil blive bedt om at betale følgende på overnatningsstedet. Gebyrer inkluderer muligvis skatter:

  • Depositum: USD 30 pr. enhed, pr. ophold

Vi har medtaget alle gebyrer, som overnatningsstedet har oplyst.

  • Poolen er tilgængelig fra kl. 10.00 til kl. 17.00.
  • Reservationer er påkrævet for massagebehandlinger. Reservationer kan foretages ved at kontakte dette hotel inden ankomst via kontaktoplysningerne i reservationsbekræftelsen.
  • Ingen kæledyr er tilladt på hotellet. Dette gælder også servicedyr som f.eks. førerhunde.

Kort

Indlæser søgeresultater...