Turquoise Pyramids Palace

Kairo, Egypten Flag - Egypten

Faciliteter

  • Lufthavn Cairo (CAI): 45.6 km

Hotelinformation

Fra Turquoise Pyramids Palace i Dreamland (Pyramids Gardens) er der kun 15 minutters kørsel til Pyramidekomplekset ved Giza og Grand Egyptian Museum. Dette hotel ligger 11,9 km fra Keopspyramiden og 13,4 km fra Den Store Sfinx i Giza. Føl dig hjemme i et af de 30 værelser, der er indrettet med individuelt møblement, og som desuden indeholder tekøkken. Der er et 32-tommers LED-tv med kabelkanaler, som sørger for underholdningen, og med gratis Wi-Fi kan du altid komme på nettet. Faciliteter inkluderer telefoner samt pengeskabe og skriveborde. De viste afstande er afrundet til nærmeste 0,1 kilometer.

Dream Park - 4,6 km
Dreamland Golf- og Tennisresort - 5,5 km
Grand Egyptian Museum - 7,9 km
Mall of Egypt Shoppingcenter - 8,2 km
Keopspyramiden - 11,9 km
Khafres Pyramide - 12,3 km
Pyramidekomplekset ved Giza - 12,7 km
Menkaure-pyramiden - 12,9 km
Sound and Light Teater - 13 km
Den Store Sfinx i Giza - 13,4 km
Keops Pyramide - 13,5 km
Mall of Arabia - 16,2 km
Nilen - 18,3 km
Taha Hussein Museum - 18,4 km
Carrefour Dandy Mega Mall - 19,1 km

Den nærmeste lufthavn er:
Giza (SPX-Sphinx Internationale Lufthavn) - 38,6 km
Kairo (CAI-Kairo Intl.) - 56,1 km

Gæsterne har blandt andet adgang til renseri/vaskeservice, en døgnåben reception og bagageopbevaring. Gratis selvstændig parkering er til rådighed på stedet. Fra en have på stedet kan du nyde den skønne udsigt, og du kan nyde godt af faciliteter, såsom gratis trådløs internetadgang og hjælp med udflugter/billetter. Andre faciliteter på dette hotel inkluderer picnicområde og automat. Nyd et måltid på restauranten, eller køb en snack på dette hotels kaffebar/café. Hvis du har lyst til at mingle med de andre gæster, bør du tage med til en gratis reception, der afholdes dagligt. Afslut dagen med en drink eller to i baren/loungen. Fuld morgenmad tilbydes mod gebyr dagligt fra kl. 07.00 til kl. 11.30.
  • Gebyr for komplet morgenmad: 4 USD for voksne og 2 USD for børn (cirkapriser)

Ovenstående liste er muligvis ikke fuldstændig. Gebyrer og depositummer inkluderer muligvis ikke skat og kan ændres uden varsel.

  • Den samlede pris for ophold den 31. december inkluderer et gebyr for en obligatorisk gallamiddag nytårsaften
  • Ingen kæledyr er tilladt på hotellet. Dette gælder også servicedyr som f.eks. førerhunde.
  • Der er mulighed for kontaktløs betaling for alle transaktioner og gæster kan få adgang til deres værelser med en mobilenhed.
  • Der er mulighed for kontaktløs indtjekning og kontaktløs udtjekning.

Kort

Indlæser søgeresultater...