Radisson Red Tbilisi

Tbilisi, Georgien Flag - Georgien

Faciliteter

  • Fitnessrum
  • Lufthavn Tbilisi (TBS): 19.7 km

Hotelinformation

Med et ophold ved Radisson Red Tbilisi har du en base i hjertet af Tbilisi, kun 10 minutters gang fra Dry Bridge Marked og Marjanishvili Teater. Dette hotel med luksusfaciliteter ligger 1,3 km fra Samaia Garden og 1,4 km fra 9 April Park. Føl dig hjemme i et af de 111 værelser med individuelt design, der desuden har minibar og smart-tv. Med gratis internetforbindelse via kabel kan du altid komme på nettet, og kabelkanaler sørger for underholdningen. Værelset har et privat badeværelse med brusehoved med spredningseffekt og gratis toiletartikler. Faciliteter inkluderer telefoner samt pengeskabe og skriveborde. De viste afstande er afrundet til nærmeste 0,1 kilometer.

Dry Bridge Marked - 0,7 km
Marjanishvili Teater - 0,8 km
Ilia Chavchavadze Museum - 1 km
Public Service Hall - 1,1 km
9 April Park - 1,1 km
Kashveti-kirken - 1,2 km
Georgiens Nationalgalleri - 1,3 km
Rustaveli Nationalteater - 1,4 km
Rustaveli Biograf - 1,4 km
Samaia Garden - 1,4 km
Georgian National Museum - 1,5 km
Rustaveli Avenue - 1,5 km
Art Museum of Georgia - 1,5 km
Georgiens Ceremonielle Palads - 1,5 km
Rezo Gabriadze Teater - 1,5 km

Den foretrukne lufthavn for Radisson Red Tbilisi er Tbilisi (TBS-Tbilisi International) - 17,2 km

Gæsterne har blandt andet adgang til gratis internetforbindelse via kabel, en døgnåben reception og bagageopbevaring. Dette hotel har 3 møde- og konferencelokaler til rådighed. Drag fordel af rekreative tilbud, såsom et døgnåbent fitnesscenter, eller andre faciliteter, inklusive gratis trådløs internetadgang og concierge-tjenester. Snup en bid mad på en af dette hotels mange spisesteder, der inkluderer 3 restauranter og en kaffebar/café. Slap af med en forfriskende drink ved en af stedets 3 barer/lounger. Morgenmadsbuffet tilbydes mod gebyr dagligt fra kl. 07.00 til kl. 11.00.
  • Gebyr for morgenmadsbuffet: 40 GEL pr. person (cirkapriser)
  • Gebyr for nærliggende parkering: 5 GEL pr. dag (40 meter væk)
  • Gebyr for ekstra seng: 150 GEL pr. nat

Ovenstående liste er muligvis ikke fuldstændig. Gebyrer og depositummer inkluderer muligvis ikke skat og kan ændres uden varsel.

  • Hvis du har brug for et visum for at komme ind i landet, kan dit overnatningssted muligvis hjælpe dig med den dokumentation, der kræves for at få et visum. Du kan få flere oplysninger ved at kontakte dit overnatningssted via de kontaktoplysninger, der er inkluderet i din reservationsbekræftelse. Overnatningsstedet kan opkræve et gebyr for denne tjeneste, også selvom du aflyser din reservation. Alle aftaler sker udelukkende mellem dig og overnatningsstedet.
  • Overnatningsstedet har forbundne/tilstødende værelser, som kan være til rådighed, afhængig af tilgængelighed. Gæster kan anmode om disse værelser ved at kontakte overnatningsstedet direkte via kontaktoplysningerne på reservationsbekræftelsen.

Kort

Indlæser søgeresultater...