Aparthotel Palace
Praia,
Kap Verde
Faciliteter
- Lufthavn Praia Kap Verde (RAI): 9.1 km
Hotelinformation
Aparthotel Palace ligger i Praia, kun 5 minutters kørsel fra Estádio da Várzea og Alexandre Albuquerque Plads. Dette hotel ligger 4,2 km fra Nationalbiblioteket i Kap Verde og 4,3 km fra Centro Cultural Português. Føl dig hjemme i et af de 7 værelser med individuelt design, der desuden har minibar og smart-tv. Med gratis Wi-Fi kan du altid komme på nettet, og satellitkanaler sørger for underholdningen. Badeværelserne har gratis toiletartikler og hårtørrer. Faciliteter inkluderer telefoner samt pengeskabe og kaffe-/temaskiner. De viste afstande er afrundet til nærmeste 0,1 kilometer.
Quebra Canela Strand - 3,9 km
Estádio da Várzea - 4,1 km
Nationalbiblioteket i Kap Verde - 4,3 km
Alexandre Albuquerque Plads - 4,5 km
Prainha Beach - 4,5 km
Praia Rådhus - 4,6 km
Diogo Gomes Statue - 4,6 km
Centro Cultural Português - 4,8 km
Praia Kommunale Marked - 4,8 km
Dona María Pia Fyrtårn - 4,9 km
Etnografisk Museum i Praia - 5,1 km
São Filipe Fæstning - 8,7 km
São Francisco kloster og kirke - 9,3 km
Igreja Nossa Senhora do Rosario - 9,3 km
Montes Redondos - 16,3 km
Den nærmeste store lufthavn er Santiago-øen (RAI-Praia International) - 17,3 km
Gæsterne har blandt andet adgang til renseri/vaskeservice, en døgnåben reception og en flersproget medarbejderstab. Gratis selvstændig parkering er til rådighed på stedet. Du kan lade dig selv forkæle med massage på stedet eller nyde rekreative faciliteter, såsom udlejningscykler. Andre faciliteter på dette hotel inkluderer gratis trådløs internetadgang, concierge-tjenester og picnicområde. Nyd et måltid på restauranten, eller bliv på værelset, og nyd godt af dette hotels roomservice døgnet rundt. Afslut dagen med en drink eller to i baren/loungen. Morgenmad tilberedt efter bestilling tilbydes mod gebyr dagligt fra kl. 07.00 til kl. 10.00.Du vil blive bedt om at betale følgende på overnatningsstedet. Gebyrer inkluderer muligvis skatter:
- Der pålægges en byskat: 2.49 EUR pr. person pr. nat. Denne skat gælder ikke for børn under 17 år.
Vi har medtaget alle gebyrer, som overnatningsstedet har oplyst.
- Gebyr for morgenmad tilberedt efter bestilling: Mellem 10 og 20 EUR for voksne og mellem 10 og 20 EUR for børn (cirkapriser)
- Gebyr for ekstra seng: 20.0 EUR pr. dag
Ovenstående liste er muligvis ikke fuldstændig. Gebyrer og depositummer inkluderer muligvis ikke skat og kan ændres uden varsel.
- Overnatningsstedet har forbundne/tilstødende værelser, som kan være til rådighed, afhængig af tilgængelighed. Gæster kan anmode om disse værelser ved at kontakte overnatningsstedet direkte via kontaktoplysningerne på reservationsbekræftelsen.
- Dette overnatningssted rengøres professionelt.
- Der er mulighed for kontaktløs betaling for alle transaktioner.

