Alloggio Turistico Port Inn
Rom,
Italien
Faciliteter
Hotelinformation
Overnatter du ved Alloggio Turistico Port Inn, som ligger tæt på stranden i Civitavecchia, er du kun 10 minutters gang fra Civitavecchia Havn og Civitavecchia Nationale Arkæologiske Museum. Dette Bed & Breakfast ligger 0,3 km fra Piazza della Vita og 0,5 km fra Forte Michelangelo. Føl dig hjemme i et af de 3 aircondition-afkølede værelser, der indeholder minibarer (med en række gratis produkter) og espressomaskine. Din seng har madras af viskoelastisk skum og er udstyret med dundyner og premium-sengetøj. Der er et 32-tommers LED-tv med kabelkanaler, som sørger for underholdningen, og med gratis Wi-Fi kan du altid komme på nettet. Badeværelserne indeholder bruser med brusehoved med spredningseffekt og gratis toiletartikler. De viste afstande er afrundet til nærmeste 0,1 kilometer.
Civitavecchia Nationale Arkæologiske Museum - 0,4 km
Piazza della Vita - 0,5 km
Forte Michelangelo - 0,5 km
Civitavecchia Havn - 0,7 km
Largo della Pace - 1,2 km
Terme Taurine - 2,3 km
Aquafelix - 4,7 km
Terme della Ficoncella - 5,4 km
Terme Taurine - 5,6 km
Aurelia Karting Club - 6 km
Villa La Saracena - 7,7 km
Santa Marinella Strand - 9,7 km
Castello Odescalchi - 10,4 km
Offentlig strand - 10,7 km
Rocca dei Frangipane - 18 km
Den nærmeste lufthavn er:
Rom (FCO-Fiumicino - Leonardo da Vinci Intl.) - 63,5 km
Ciampino Lufthavn (CIA) - 82,8 km
Du vil blive bedt om at betale følgende på overnatningsstedet. Gebyrer inkluderer muligvis skatter:
- Der pålægges en byskat: EUR 3.00 pr. person pr. nat, op til 5 nætter. Denne skat gælder ikke for børn under 10 år.
Vi har medtaget alle gebyrer, som overnatningsstedet har oplyst.
- Tillægsgebyr for kæledyr: EUR 15 pr. kæledyr pr. nat
- Der opkræves ikke gebyrer for servicedyr
- Gebyr for sen indtjekning: 30 EUR for indtjekning mellem kl. 22.00 og kl. 23.30
Ovenstående liste er muligvis ikke fuldstændig. Gebyrer og depositummer inkluderer muligvis ikke skat og kan ændres uden varsel.
- Alle gæster, inklusive børn, skal være til stede på indtjekningstidspunktet, hvor alle skal fremvise deres pas.
- Som følge af nationale reguleringer kan der ikke overføres mere end 5000 EUR i kontanter på dette overnatningssted. Kontakt overnatningsstedet via kontaktoplysningerne i reservationsbekræftelsen for flere oplysninger.
- Det er nødvendigt at have en bil for at komme til og fra dette overnatningssted.
