Capital Hotel

Jerevan, Armenien Flag - Armenien

Faciliteter

  • Pool
  • Lufthavn Yerevan (EVN): 15.4 km

Hotelinformation

Med et ophold ved Capital Hotel i Jerevan (Arabkir) er du kun 5 minutters kørsel fra Republikkens Plads og Lovers' Park Yerevan. Dette hotel ligger 1,2 km fra Armeniens Nationalforsamling og 1,7 km fra Yerevan Kaskade. Føl dig hjemme i et af de 15 værelser med individuelt design, der desuden har køleskab og fladskærms-tv. Med gratis Wi-Fi kan du altid komme på nettet, og kabelkanaler sørger for underholdningen. Værelset har et privat badeværelse med bruser samt gratis toiletartikler og hjemmesko. Faciliteter inkluderer minibarer, og rengøring udføres dagligt. Der kan anmodes strygejern/strygebræt. De viste afstande er afrundet til nærmeste 0,1 kilometer.

Lovers' Park Yerevan - 0,7 km
Armeniens Nationalforsamling - 1,3 km
Martiros Sarian Museum - 1,5 km
Rio Shoppingcenter - 1,7 km
Yerevan Kaskade - 1,7 km
Museum for Russisk Kunst - 1,7 km
Yervand Kochar Museum - 1,8 km
Museum for Moderne Kunst - 1,9 km
Frihedspladsen - 2 km
Yerevan Opera- og Balletteater - 2 km
Zazaland - 2 km
Sergej Paradzjanov Museum - 2,1 km
Den Blå Moske - 2,1 km
Statens Museum for Træskæring - 2,1 km
Sejrsparken - 2,2 km

Den nærmeste store lufthavn er Jerevan (EVN-Zvartnots International) - 13,6 km

Gæsterne har blandt andet adgang til en døgnåben reception, en flersproget medarbejderstab og bagageopbevaring. Dette hotel tilbyder arrangementfaciliteter, såsom konferencelokaler og mødelokaler. Lufthavnstransport tur-retur er til rådighed mod et tillægsgebyr (døgnet rundt), og gratis selvstændig parkering findes desuden på stedet. Fra en have kan du nyde den skønne udsigt, eller du kan nyde godt af rekreative faciliteter, såsom en udendørs pool. Andre faciliteter på dette hotel inkluderer gratis trådløs internetadgang, hjælp med udflugter/billetter og festsal. Få stillet sulten med frokost på dette hotels restaurant, eller bliv på værelset, og nyd godt af roomservice (i et begrænset antal timer). Tag forbi baren ved poolen, hvor du kan slukke tørsten med din yndlingsdrink. Morgenmadsbuffet tilbydes mod gebyr dagligt fra kl. 08.00 til kl. 11.00.
  • Gebyr for morgenmadsbuffet: 3000 AMD pr. person (cirkapriser)
  • Gebyr for lufthavnstransport: 7000.00 AMD pr. køretøj

Ovenstående liste er muligvis ikke fuldstændig. Gebyrer og depositummer inkluderer muligvis ikke skat og kan ændres uden varsel.

  • Hvis du har brug for et visum for at komme ind i landet, kan dit overnatningssted muligvis hjælpe dig med den dokumentation, der kræves for at få et visum. Du kan få flere oplysninger ved at kontakte dit overnatningssted via de kontaktoplysninger, der er inkluderet i din reservationsbekræftelse. Overnatningsstedet kan opkræve et gebyr for denne tjeneste, også selvom du aflyser din reservation. Alle aftaler sker udelukkende mellem dig og overnatningsstedet.
  • Den udendørs pool har åbent fra maj til september.
  • Poolen er tilgængelig fra kl. 12.00 til kl. 22.00.
  • Ingen kæledyr er tilladt på hotellet. Dette gælder også servicedyr som f.eks. førerhunde.
  • Der er mulighed for kontaktløs betaling for alle transaktioner.

Kort

Indlæser søgeresultater...