Puri Lana Villa by Nagisa Bali

Canggu, Indonesien Flag - Indonesien

Faciliteter

  • Lufthavn Denpasar Bali (DPS): 24.6 km

Hotelinformation

Med et ophold ved denne villa i Tabanan er du kun 10 minutters kørsel fra Tanah Lot Temple og Nuanu Kreative By. Denne villa ligger 11,4 km fra Seminyak Strand og 16,5 km fra Legian strand. Find dig til rette i denne villa med aircondition, som har både en pejs og et LED-tv. Denne villa har en seng med Select Comfort-madras. Lav din egen mad i fælleskøkkenet. Der er både kabelkanaler og en dvd-afspiller, som sørger for underholdningen, samt gratis Wi-Fi, så du altid kan komme på nettet. De viste afstande er afrundet til nærmeste 0,1 kilometer.

Nuanu Kreative By - 1,6 km
Nyanyi Strand - 2,7 km
Tanah Lot Temple - 4 km
Tanah Lot Strand - 4 km
Kedungu Strand - 4,9 km
Seseh Strand - 5,9 km
Petitenget strand - 6,5 km
Pererenan Strand - 7,7 km
Echo Beach - 7,9 km
Love Anchor Bazaar - 8,7 km
Batu Bolong Strand - 9,6 km
Canggu Beach - 9,8 km
Nelayan Beach - 9,8 km
Finns Tennis - 10,3 km
Canggu Square - 10,4 km

Den foretrukne lufthavn for denne villa er Denpasar (DPS-Ngurah Rai International) - 24,2 km

Gæsterne har blandt andet adgang til bagageopbevaring, et bibliotek og mikrobølgeovn på fællesareal. Lufthavnstransport tur-retur er til rådighed mod et tillægsgebyr (efter anmodning), og gratis selvstændig parkering findes desuden på stedet. Du kan lade dig selv forkæle med massage på stedet eller nyde rekreative faciliteter, såsom en udendørs pool. Fuld morgenmad tilbydes mod gebyr dagligt fra kl. 07.00 til kl. 10.30. I overenstemmelse med lokal lovgivning, skal alle gæster forblive på overnatningsstedet under det hinduistiske nytår (Nyepi), som varer 24 timer med start kl. 06.00. Det hinduistiske nytår falder som regel i marts eller april. Indtjekning og udtjekning er ikke mulig denne dag. Ngurah Rai International Lufthavn er også lukket denne dag.
  • Gebyr for komplet morgenmad: 150000 IDR for voksne og 100000 IDR for børn (cirkapriser)
  • Gebyr for lufthavnstransport: 700000 IDR pr. køretøj (varighed: enkelt, maks. antal personer: 4)
  • Gebyr for ekstra seng: 400000 IDR pr. nat

Ovenstående liste er muligvis ikke fuldstændig. Gebyrer og depositummer inkluderer muligvis ikke skat og kan ændres uden varsel.

  • Ingen kæledyr er tilladt på hotellet. Dette gælder også servicedyr som f.eks. førerhunde.
  • Byggearbejde er i gang ved en nabobygning, og der kan forekomme støj fra dette byggeriarbejde.

Kort

Indlæser søgeresultater...