Hotel Aviatrans
Jerevan,
Armenien
Faciliteter
- Lufthavn Yerevan (EVN): 13.8 km
Hotelinformation
Med et ophold hos Hotel Aviatrans har du en base i hjertet af Jerevan, kun få skridt fra Artists’ Union og Museum for Mellemøsten. Dette hotel ligger 0,5 km fra Republikkens Plads og 0,9 km fra Armeniens Nationalgalleri. Føl dig hjemme i et af de 55 aircondition-afkølede værelser, der indeholder køleskab og fladskærms-tv. Med gratis Wi-Fi kan du altid komme på nettet, og kabelkanaler sørger for underholdningen. Værelset har et privat badeværelse med badekar samt gratis toiletartikler og hårtørrer. Faciliteter inkluderer pengeskabe og skriveborde, og rengøring udføres dagligt. De viste afstande er afrundet til nærmeste 0,1 kilometer.
Artists’ Union - 0,2 km
Museum for Mellemøsten - 0,3 km
Historisk museum for Armenien - 0,3 km
Syngende fontæner - 0,3 km
Armeniens Nationalgalleri - 0,3 km
Republikkens Plads - 0,6 km
Vernissage Marked - 0,6 km
Frihedspladsen - 0,6 km
Yerevan Opera- og Balletteater - 0,7 km
Norarar Pordzarakan Arvesti Kentovon - 1 km
Yervand Kochar Museum - 1,1 km
Martiros Sarian Museum - 1,1 km
Den Blå Moske - 1,2 km
Jerevan Statsuniversitet - 1,2 km
Zazaland - 1,2 km
Den foretrukne lufthavn for Hotel Aviatrans er Jerevan (EVN-Zvartnots International) - 12,2 km
Gæsterne har blandt andet adgang til et forretningscenter, renseri/vaskeservice og en døgnåben reception. Lufthavnstransport tur-retur er til rådighed mod et tillægsgebyr (døgnet rundt), og gratis selvstændig parkering findes desuden på stedet. Gør brug af praktiske faciliteter, såsom gratis trådløs internetadgang, concierge-tjenester og festsal. Nyd et måltid på restauranten, eller bliv på værelset, og nyd godt af dette hotels roomservice (i et begrænset antal timer). Tag forbi baren/loungen, hvor du kan slukke tørsten med din yndlingsdrink. Morgenmad tilberedt efter bestilling tilbydes mod gebyr dagligt fra kl. 08.30 til kl. 11.00.- Gebyr for morgenmad tilberedt efter bestilling: 1500 AMD for voksne og 1500 AMD for børn (cirkapriser)
- Gebyr for lufthavnstransport: 6000.00 AMD pr. køretøj (retur)
- Gebyr for ekstra seng: 10000.0 AMD pr. nat
Ovenstående liste er muligvis ikke fuldstændig. Gebyrer og depositummer inkluderer muligvis ikke skat og kan ændres uden varsel.
- Hvis du har brug for et visum for at komme ind i landet, kan dit overnatningssted muligvis hjælpe dig med den dokumentation, der kræves for at få et visum. Du kan få flere oplysninger ved at kontakte dit overnatningssted via de kontaktoplysninger, der er inkluderet i din reservationsbekræftelse. Overnatningsstedet kan opkræve et gebyr for denne tjeneste, også selvom du aflyser din reservation. Alle aftaler sker udelukkende mellem dig og overnatningsstedet.
