The Bridge Hotel Shinsaibashi
Osaka,
Japan
Faciliteter
- Lufthavn Osaka (KIX): 51.3 km
Hotelinformation
Med et ophold ved The Bridge Hotel Shinsaibashi i Osaka (Minami) er du kun fem minutters kørsel fra Dotonbori og Tsutenkaku-tårnet. Dette hotel ligger 2,5 km fra Kyocera Dome Osaka Stadion og 3,5 km fra Spa World. Føl dig hjemme i et af de 196 værelser, der indeholder køleskab og fladskærms-tv. Med gratis internetforbindelse via kabel og Wi-Fi kan du altid komme på nettet, og digitale kanaler sørger for underholdningen. Værelset har et privat badeværelse med en kombination af bruser/badekar samt gratis toiletartikler og bidet. Faciliteter inkluderer telefoner samt pengeskabe og skriveborde. De viste afstande er afrundet til nærmeste 0,1 kilometer.
Amerikamura - 0,1 km
Shinsaibashi-suji Shopping Street - 0,4 km
Dotonbori - 0,6 km
Orix-teateret - 0,7 km
Tombori Flodpromenade - 0,8 km
Namba Walk Indkøbscenter - 0,8 km
Osaka Shochikuza - 0,8 km
Dōtonbori Glico Skilt - 0,9 km
Namba Hatch - 0,9 km
Hozenji-Yokocho Stræde - 1 km
Dōtombori Arkade - 1,2 km
Osaka Bys Luftfartsterminal - 1,2 km
Doton Plaza - 1,3 km
Namba Grand Kagetsu-teatret - 1,5 km
Namba Parker - 1,5 km
Den nærmeste lufthavn er:
Osaka (ITM-Itami) - 16,3 km
Kobe (UKB) - 41,9 km
Osaka (KIX-Kansai Intl.) - 50,2 km
Den foretrukne lufthavn for The Bridge Hotel Shinsaibashi er Osaka (KIX-Kansai Intl.).
Gæsterne har blandt andet adgang til gratis internetforbindelse via kabel, en computerstation og en flersproget medarbejderstab. Fra en have på stedet kan du nyde den skønne udsigt, og du kan nyde godt af faciliteter, såsom gratis trådløs internetadgang og selskabslokale. Som gæst på The Bridge Hotel Shinsaibashi har du mulighed for at nyde et måltid på restauranten. Morgenmadsbuffet tilbydes mod gebyr dagligt fra kl. 07.00 til kl. 09.30. Dette overnatningssted er under renovering fra den 10. maj 2026 til den 30. juni 2026 (slutdatoen kan ændre sig). Følgende områder er påvirkede:- Et af spisestederne
- Forhal
- Udvalgte gæsteværelser
Du vil blive bedt om at betale følgende på overnatningsstedet. Gebyrer inkluderer muligvis skatter:
- En byskat skal muligvis betales på overnatningsstedet. Byskatten ligger mellem 100 og 10.000 JPY pr. person pr. nat, baseret på værelsesprisen pr. nat. Yderligere undtagelser kan gælde. For yderligere oplysninger bedes du kontakte overnatningsstedet via kontaktoplysningerne angivet i reservationsbekræftelsen.
Vi har medtaget alle gebyrer, som overnatningsstedet har oplyst.
- Gebyr for morgenmadsbuffet: 2000 JPY for voksne og 1000 JPY for børn (cirkapriser)
- Tidlig indtjekning er mulig mod et gebyr (afhænger af tilgængelighed)
- Sen udtjekning er mulig for et gebyr (afhænger af tilgængelighed)
Ovenstående liste er muligvis ikke fuldstændig. Gebyrer og depositummer inkluderer muligvis ikke skat og kan ændres uden varsel.
- Ét barn, i alderen 5 år eller derunder, kan overnatte gratis på forældres eller værgers værelse, hvis de eksisterende sengepladser benyttes.
- Den japanske regering påkræver, at alle internationale gæster skal fremsætte deres pasnummer og nationalitet, når de indregistrerer sig på et overnatningssted (kroer, hoteller, moteller osv.). Alle overnatningssteder skal desuden tage en kopi af de indregistrerede gæsters pas, som arkiveres.
- Der er mulighed for kontaktløs betaling for alle transaktioner.
