Comfort House Hotel
Jerevan,
Armenien
Faciliteter
- Lufthavn Yerevan (EVN): 16.0 km
Hotelinformation
Fra Comfort House Hotel i Jerevan (Kentron) er der kun få skridt til National Folk Art Museum of Armenia og 12 min. gang til Jerevan Statsuniversitet. Dette hotel ligger 1 km fra Sejrsparken og 1,9 km fra Jerevan Zoologiske Have. Føl dig hjemme i et af de 10 aircondition-afkølede værelser, der desuden indeholder fladskærms-tv. Din seng er udstyret med Tempur-Pedic-madras og egyptiske bomuldslagner. Med gratis Wi-Fi kan du altid komme på nettet. Værelset har et privat badeværelse med badekar eller bruser samt gratis toiletartikler og hårtørrer. De viste afstande er afrundet til nærmeste 0,1 kilometer.
National Folk Art Museum of Armenia - 0,3 km
Jerevan Statsuniversitet - 1 km
Matenadaran - 1,3 km
Zazaland - 1,5 km
Yervand Kochar Museum - 1,7 km
Museum for Russisk Kunst - 1,7 km
Yerevan Kaskade - 1,8 km
Frihedspladsen - 1,8 km
Artists’ Union - 1,9 km
Jerevan Zoologiske Have - 1,9 km
Yerevan Opera- og Balletteater - 1,9 km
Sejrsparken - 2,1 km
Museum for Mellemøsten - 2,1 km
Armeniens Nationalgalleri - 2,2 km
Historisk museum for Armenien - 2,2 km
Den foretrukne lufthavn for Comfort House Hotel er Jerevan (EVN-Zvartnots International) - 16,4 km
Gæsterne har blandt andet adgang til en døgnåben reception, bagageopbevaring og vaskeri. Lufthavnstransport tur-retur er til rådighed mod et tillægsgebyr (døgnet rundt), og gratis selvstændig parkering findes desuden på stedet. Fra en have på stedet kan du nyde den skønne udsigt, og du kan nyde godt af faciliteter, såsom gratis trådløs internetadgang og hjælp med udflugter/billetter. Andre faciliteter på dette hotel inkluderer picnicområde og festsal. Kontinental morgenmad tilbydes mod gebyr dagligt fra kl. 08.30 til kl. 11.00.- Gebyr for kontinental morgenmad: 1000 AMD for voksne og 500 AMD for børn (cirkapriser)
- Gebyr for lufthavnstransport: 7000 AMD pr. køretøj (varighed: enkelt, maks. antal personer: 4)
- Gebyr for lufthavnstransport pr. barn: 3000 AMD (enkelt) (op til 8 år)
- Tillægsgebyr for kæledyr: AMD 7000 pr. kæledyr pr. ophold
- Der opkræves ikke gebyrer for servicedyr
- Gebyr for ekstra seng: 7000.0 AMD pr. dag
Ovenstående liste er muligvis ikke fuldstændig. Gebyrer og depositummer inkluderer muligvis ikke skat og kan ændres uden varsel.
- Hvis du har brug for et visum for at komme ind i landet, kan dit overnatningssted muligvis hjælpe dig med den dokumentation, der kræves for at få et visum. Du kan få flere oplysninger ved at kontakte dit overnatningssted via de kontaktoplysninger, der er inkluderet i din reservationsbekræftelse. Overnatningsstedet kan opkræve et gebyr for denne tjeneste, også selvom du aflyser din reservation. Alle aftaler sker udelukkende mellem dig og overnatningsstedet.
