Dyafa Pyramids Hotel & Spa

Giza, Egypten Flag - Egypten

Faciliteter

  • Pool
  • Restaurant
  • Bar
  • Spa
  • Lufthavn Cairo (CAI): 39.0 km

Hotelinformation

Fra Dyafa Pyramids Hotel & Spa, som ligger i Giza (Al Haram), er der kun 15 minutters gang til Pyramidekomplekset ved Giza og Den Store Sfinx i Giza. Dette hotel ligger 5,4 km fra Grand Egyptian Museum og 1,6 km fra Keopspyramiden. Føl dig hjemme i et af de 26 aircondition-afkølede værelser. Med gratis Wi-Fi kan du altid komme på nettet, og satellitkanaler sørger for underholdningen. Værelset har et privat badeværelse med gratis toiletartikler og hårtørrer. Faciliteter inkluderer skriveborde og rengøring udføres dagligt. De viste afstande er afrundet til nærmeste 0,1 kilometer.

Sound and Light Teater - 0,7 km
Pyramidekomplekset ved Giza - 0,7 km
Den Store Sfinx i Giza - 0,9 km
Keopspyramiden - 1,9 km
Menkaure-pyramiden - 2,4 km
Khafres Pyramide - 2,5 km
Keops Pyramide - 2,8 km
Grand Egyptian Museum - 3,8 km
Taha Hussein Museum - 8,3 km
Kairo Universitet - 11,2 km
Giza Zoo - 11,5 km
The First Mall - 12 km
First Mall Cairo - 12 km
Orman Botaniske Have - 12,4 km
Dr. Ragabs Faraoniske Landsby - 12,9 km

Den nærmeste lufthavn er:
Giza (SPX-Sphinx Internationale Lufthavn) - 38,2 km
Kairo (CAI-Kairo Intl.) - 49,6 km

Den foretrukne lufthavn for Dyafa Pyramids Hotel & Spa er Kairo (CAI-Kairo Intl.).

Gæsterne har blandt andet adgang til renseri/vaskeservice, en døgnåben reception og bagageopbevaring. Transport fra lufthavnen til hotellet er til rådighed mod et tillægsgebyr (døgnet rundt), og gratis selvstændig parkering findes desuden på stedet. Du kan lade dig selv forkæle med massage på stedet eller nyde rekreative faciliteter, såsom en indendørs pool. Andre faciliteter på dette hotel inkluderer gratis trådløs internetadgang, concierge-tjenester og automat. Snup en bid mad på en af 2 restauranter på dette hotel. Du kan også blive på værelset og nyde godt af roomservice eller hente en snack på stedets 2 kaffebarer/caféer. Hvis du har lyst til at mingle med de andre gæster, bør du tage med til en gratis reception, der afholdes dagligt. Slap af med en forfriskende drink ved en af stedets 2 barer/lounger. Gratis kontinental morgenmad serveres dagligt fra kl. 07.00 til kl. 11.00.
  • Gebyr for lufthavnstransport: 25 USD pr. køretøj (maks. antal personer: 2)

Ovenstående liste er muligvis ikke fuldstændig. Gebyrer og depositummer inkluderer muligvis ikke skat og kan ændres uden varsel.

  • Poolen er tilgængelig fra kl. 09.00 til kl. 16.00.
  • Reservationer er påkrævet for massagebehandlinger. Reservationer kan foretages ved at kontakte dette hotel inden ankomst via kontaktoplysningerne i reservationsbekræftelsen.
  • Ingen kæledyr er tilladt på hotellet. Dette gælder også servicedyr som f.eks. førerhunde.

Kort

Indlæser søgeresultater...