La Tiara di Cervo
Porto Cervo,
Italien
Faciliteter
- Lufthavn Olbia (OLB): 33.2 km
Hotelinformation
Med et ophold ved La Tiara di Cervo i Arzachena er du kun 5 minutters kørsel fra Marina di Porto Cervo og Stella Maris-kirken. Dette hotel ligger 1,7 km fra Gregoland og 3 km fra Carla Granu. Føl dig hjemme i et af de 26 aircondition-afkølede værelser, der indeholder køkken med køleskab og ovn. Der er et 50-tommers smart-tv med digitale kanaler, som sørger for underholdningen, og med gratis Wi-Fi kan du altid komme på nettet. Faciliteter inkluderer minibarer og gratis mineralvand på flaske, og rengøring udføres dagligt. De viste afstande er afrundet til nærmeste 0,1 kilometer.
Marina di Porto Cervo - 1,6 km
Gregoland - 1,7 km
Stella Maris-kirken - 2 km
Carla Granu - 2,4 km
Louise Alexander-galleriet - 2,7 km
Poltu Paddha - 4,1 km
Piccolo Pevero Strand - 4,5 km
Spiaggia del Grande Pevero - 5 km
Aquadream - 4,9 km
Cala Battistoni - 5 km
Cala Ginepro - 8,4 km
Cala di Volpe Strand - 8,4 km
Pevero Golfklub - 8,8 km
Spiaggia Li Itriceddhi eller Cala di Volpe - 8,9 km
Liscia Ruja Strand - 9,8 km
Den nærmeste store lufthavn er Olbia (OLB-Costa Smeralda) - 34 km
Tag en dukkert i en af de 2 udendørs swimmingpools, eller nyd en af de andre rekreative faciliteter, der inkluderer et motionscenter. Andre faciliteter på dette hotel inkluderer gratis trådløs internetadgang, concierge-tjenester og picnicområde. Gæsterne kan nemt komme til stranden ved at gøre brug af den gratis strandtransport. Gratis lokale morgenmadsretter serveres dagligt fra kl. 07.00 til kl. 10.00.Du vil blive bedt om at betale følgende på overnatningsstedet. Gebyrer inkluderer muligvis skatter:
- Byen pålægger en skat, som opkræves på overnatningsstedet. Skatten er sæsonbestemt og gælder ikke nødvendigvis hele året. Yderligere undtagelser og reduktioner kan gælde. For yderligere oplysninger bedes du kontakte overnatningsstedet via kontaktoplysningerne angivet i reservationsbekræftelsen.
- Der pålægges en byskat: Fra den 1. oktober til den 31. maj, 0.00 EUR pr. person pr. nat op til 7 nætter. Denne skat gælder ikke for børn under 12 år.
- Der pålægges en byskat: Fra den 1. juni til den 30. september, 2.00 EUR pr. person pr. nat op til 7 nætter. Denne skat gælder ikke for børn under 12 år.
- Destinationsgebyr: EUR 5 pr. person pr. nat. Destinationsgebyret pålægges ikke børn under 12 år.
Vi har medtaget alle gebyrer, som overnatningsstedet har oplyst.
- Alle gæster, inklusive børn, skal være til stede på indtjekningstidspunktet, hvor alle skal fremvise deres pas.
- Som følge af nationale reguleringer kan der ikke overføres mere end 5000 EUR i kontanter på dette overnatningssted. Kontakt overnatningsstedet via kontaktoplysningerne i reservationsbekræftelsen for flere oplysninger.
- Reservationer er påkrævet for massagebehandlinger og spabehandlinger. Reservationer kan foretages ved at tage kontakt til dette hotel inden ankomst via kontaktoplysningerne i reservationsbekræftelsen.
