Pyramids top view

Giza, Egypten Flag - Egypten

Faciliteter

  • Restaurant
  • Lufthavn Cairo (CAI): 40.2 km

Hotelinformation

Med et ophold ved Pyramids top view i Giza (Al Haram) er du kun 4 minutters gang fra Pyramidekomplekset ved Giza og 6 minutters gang fra Den Store Sfinx i Giza. Dette Bed & Breakfast med familievenlig profil ligger 5,4 km fra Grand Egyptian Museum og 1,2 km fra Keopspyramiden. Du vil helt sikkert føle dig hjemme i et af stedets 9 værelser. Værelserne har privat balkon. Med gratis Wi-Fi kan du altid komme på nettet. Værelset har et privat badeværelse med badekar eller bruser samt hårtørrer og hjemmesko. De viste afstande er afrundet til nærmeste 0,1 kilometer.

Sound and Light Teater - 0,3 km
Pyramidekomplekset ved Giza - 0,3 km
Den Store Sfinx i Giza - 0,5 km
Keopspyramiden - 1,5 km
Menkaure-pyramiden - 1,9 km
Khafres Pyramide - 2,1 km
Keops Pyramide - 3,5 km
Grand Egyptian Museum - 4,5 km
Taha Hussein Museum - 8,4 km
Kairo Universitet - 11,2 km
Giza Zoo - 11,6 km
The First Mall - 12 km
First Mall Cairo - 12,1 km
Orman Botaniske Have - 12,5 km
Dr. Ragabs Faraoniske Landsby - 12,9 km

Den nærmeste lufthavn er:
Giza (SPX-Sphinx Internationale Lufthavn) - 37,2 km
Kairo (CAI-Kairo Intl.) - 49,6 km

Gæsterne har blandt andet adgang til et døgnåbent forretningscenter, hurtig indtjekning og hurtig udtjekning. Gratis selvstændig parkering er til rådighed på stedet. Fra en tagterrasse og en have kan du nyde den skønne udsigt, eller du kan drage fordel af rekreative tilbud, såsom en golfbane. Andre faciliteter på dette Bed & Breakfast inkluderer gratis trådløs internetadgang, concierge-tjenester og babysitning (tillægsgebyr). Nyd et måltid på restauranten, eller køb en snack på dette Bed & Breakfasts kaffebar/café. Hvis du har lyst til at mingle med de andre gæster, bør du tage med til en gratis reception, der afholdes dagligt. Afslut dagen med en drink eller to i baren/loungen. Gratis kontinental morgenmad serveres dagligt fra kl. 07.30 til kl. 10.00.
  • Tillægsgebyr for kæledyr: USD 100 pr. kæledyr pr. ophold plus et engangsrengøringsgebyr på USD 50
  • Gebyr for sen indtjekning: 50 % af værelsesprisen for indtjekning mellem kl. 12.30 og kl. 00.00
  • Gebyr for brænde: 30 USD pr. nat

Ovenstående liste er muligvis ikke fuldstændig. Gebyrer og depositummer inkluderer muligvis ikke skat og kan ændres uden varsel.

  • Den samlede pris for ophold den 24. december inkluderer et gebyr for en obligatorisk gallamiddag juleaften
  • Den samlede pris for ophold den 31. december inkluderer et gebyr for en obligatorisk gallamiddag nytårsaften
  • Den samlede pris for ophold den 14. februar inkluderer et gebyr for en obligatorisk gallamiddag valentinsdag

Kort

Indlæser søgeresultater...