JR-East Hotel Mets Yokohama

Yokohama, Japan Flag - Japan

Faciliteter

  • Lufthavn Tokyo (HND): 26.9 km

Hotelinformation

Fra JR-East Hotel Mets Yokohama i Yokohama (Kanagawa) er der kun 5 minutters kørsel til Anpanman Museum og K-Arena Yokohama. Dette hotel ligger 5,6 km fra Tokyo-bugten og 8,4 km fra Nissan Stadion. Føl dig hjemme i et af de 174 værelser, der indeholder dvd-afspiller og fladskærms-tv. Med gratis Wi-Fi kan du altid komme på nettet. Værelset har et privat badeværelse med gratis toiletartikler og hårtørrer. De viste afstande er afrundet til nærmeste 0,1 kilometer.

Galleri i Nissans globale hovedkontor - 0,9 km
Anpanman Museum - 1,4 km
K-Arena Yokohama - 1,7 km
PIA ARENA MM - 1,9 km
Yokohama Kunstmuseum - 2 km
Mitsuzawa-parken - 2 km
Yokohama Minato Mirai Hal - 2,3 km
Landmærketårn - 2,4 km
Pacifico Yokohama - 2,4 km
Yokohama-havnemuseet - 2,7 km
Yokohama Cosmo World - 2,7 km
Cupnoodles Museum - 2,8 km
Billboard Live Yokohama - 3,2 km
Yokohama Nationale Universitet - 3,5 km
Yokohama-mindehuset for havneåbning - 3,5 km

Den nærmeste lufthavn er:
Tokyo (HND-Haneda) - 24,9 km
Tokyo (NRT-Narita Intl.) - 103,5 km

Gæsterne har blandt andet adgang til en døgnåben reception, vaskeri og en elevator. Morgenmadsbuffet tilbydes mod gebyr dagligt fra kl. 07.00 til kl. 10.00.
  • Gebyr for morgenmadsbuffet: 1500 JPY pr. person (cirkapriser)

Ovenstående liste er muligvis ikke fuldstændig. Gebyrer og depositummer inkluderer muligvis ikke skat og kan ændres uden varsel.

  • Ét barn i alderen 6 år eller derunder kan overnatte gratis pr. registreret voksen på deres forældres eller værgers værelse, hvis de eksisterende sengepladser benyttes.
  • Den japanske regering påkræver, at alle internationale gæster skal fremsætte deres pasnummer og nationalitet, når de indregistrerer sig på et overnatningssted (kroer, hoteller, moteller osv.). Alle overnatningssteder skal desuden tage en kopi af de indregistrerede gæsters pas, som arkiveres.
  • Der er mulighed for kontaktløs betaling for alle transaktioner og gæster kan få adgang til deres værelser med en mobilenhed.

Kort

Indlæser søgeresultater...