EMAR Beachfront Hotel Ksamil

Ksamil, Albanien Flag - Albanien

Faciliteter

  • Lufthavn Tirana (TIA): 270 km
  • Lufthavn Korfu (CFU): 131 km

Hotelinformation

Med et ophold ved EMAR Beachfront Hotel Ksamil i Ksamil er du kun 15 minutters kørsel fra Ksamil-øerne og Pasqyrave Strand. Dette hotel ligger 45,1 km fra Corfu Havn og 1,4 km fra Butrint Nationalpark. Føl dig hjemme i et af de 10 aircondition-afkølede værelser, der desuden indeholder fladskærms-tv. Værelserne har privat balkon. Med gratis Wi-Fi kan du altid komme på nettet, og kabelkanaler sørger for underholdningen. Værelset har et privat badeværelse med bruser samt gratis toiletartikler og hårtørrer. De viste afstande er afrundet til nærmeste 0,1 kilometer.

Ksamil-øerne - 0,4 km
Butrint Nationalpark - 1,4 km
Det Ioniske Hav - 2,8 km
Butrint National Arkæologiske Park - 4,6 km
Ali Pasha-slottet - 4,8 km
Pigeons Cave Strand - 4,9 km
Museum - 5,5 km
Pasqyrave Strand - 6,1 km
Mango Strand - 10,6 km
Resterne af det Gamle Onchesmos - 14,2 km
Synagoge Komplekset - 14,2 km
Lëkurësit Slot - 14,3 km
Saranda Strand - 14,3 km
Sarandë Promenade - 14,4 km
Arkæologisk Museum - 14,4 km

Den nærmeste store lufthavn er Corfu (CFU-Ioannis Kapodistrias) - 48,9 km

Gæsterne har blandt andet adgang til renseri/vaskeservice og bagageopbevaring. Gratis selvstændig parkering er til rådighed på stedet. Fra en terrasse på stedet kan du nyde den skønne udsigt, og du kan nyde godt af faciliteter, såsom gratis trådløs internetadgang. Tag forbi baren/loungen, hvor du kan slukke tørsten med din yndlingsdrink.

Du vil blive bedt om at betale følgende på overnatningsstedet. Gebyrer inkluderer muligvis skatter:

  • Der pålægges en byskat: 2.59 EUR pr. person pr. nat.

Vi har medtaget alle gebyrer, som overnatningsstedet har oplyst.

  • Tillægsgebyr for kæledyr: EUR 10 pr. kæledyr pr. nat

Ovenstående liste er muligvis ikke fuldstændig. Gebyrer og depositummer inkluderer muligvis ikke skat og kan ændres uden varsel.

Kort

Indlæser søgeresultater...