Hotel Emion Tokyo Bay
Akihabara,
Japan
Faciliteter
- Lufthavn Tokyo (HND): 27.2 km
Hotelinformation
Med et ophold ved Hotel Emion Tokyo Bay i Urayasu (Hinode) er du kun fem minutters kørsel fra Wakashio Park og Urayasushi Park. Dette hotel ligger 2,6 km fra Urayasu Bys Folkemuseum og 3,5 km fra Otsuka-familiens Tidligere Hus. Føl dig hjemme i et af de 583 aircondition-afkølede værelser, der indeholder køleskab og LCD-tv. Gratis internetforbindelse via kabel og Wi-Fi er til rådighed. Værelset har et privat badeværelse med en kombination af bruser/badekar samt gratis toiletartikler og hårtørrer. Faciliteter inkluderer telefoner samt pengeskabe og skriveborde. De viste afstande er afrundet til nærmeste 0,1 kilometer.
Tokyo-bugten - 0,7 km
Wakashio Park - 1,5 km
Urayasushi Park - 1,6 km
Urayasu Bys Folkemuseum - 2,8 km
Otsuka-familiens Tidligere Hus - 3,7 km
Tokyo Disney Resort® - 4,1 km
Ikspiari - 4,6 km
Urayasu Sportspark - 4,7 km
Tokyo DisneySea® - 4,8 km
Tokyo Disneyland® - 5,1 km
Kasai Rinkai Park - 6,7 km
LALA arena TOKYO-BAY - 11 km
LaLaport - 11,5 km
Nakayama Væddeløbsbane - 12 km
Ariake Garden - 13,4 km
Den nærmeste lufthavn er:
Tokyo (HND-Haneda) - 27 km
Tokyo (NRT-Narita Intl.) - 56,4 km
Du vil blive bedt om at betale følgende på overnatningsstedet. Gebyrer inkluderer muligvis skatter:
- Der pålægges en byskat: 150.00 JPY pr. person pr. nat. Denne skat gælder ikke for børn under 13 år.
Vi har medtaget alle gebyrer, som overnatningsstedet har oplyst.
- Gebyr for morgenmadsbuffet: 2700 JPY pr. person (cirkapriser)
- Gebyr for selvstændig parkering: 2000 JPY pr. nat (intet gebyr for indkørsel/udkørsel)
- Gebyr for faciliteter: JPY 1200 pr. person, pr. dag og inkluderer brug af: sauna og spa
Ovenstående liste er muligvis ikke fuldstændig. Gebyrer og depositummer inkluderer muligvis ikke skat og kan ændres uden varsel.
- Børn i alderen 6 år eller derunder kan overnatte gratis på deres forældres eller værgers værelse, hvis de eksisterende sengepladser benyttes.
- Den japanske regering påkræver, at alle internationale gæster skal fremsætte deres pasnummer og nationalitet, når de indregistrerer sig på et overnatningssted (kroer, hoteller, moteller osv.). Alle overnatningssteder skal desuden tage en kopi af de indregistrerede gæsters pas, som arkiveres.
- Der er mulighed for kontaktløs betaling for alle transaktioner.
- Bemærk, at nogle overnatningssteder ikke tillader, at gæster med tatoveringer anvender de offentlige badefaciliteter på stedet.

