Lima Flats 1

Lima, Peru Flag - Peru

Faciliteter

  • Lufthavn Jorge Chávez International Airport (LIM): 27.3 km

Hotelinformation

Fra Lima Flats 1 i Lima (Surquillo) er der kun 4 minutters kørsel til John F. Kennedy Park og 6 minutters kørsel til Larcomar-indkøbscentret. Denne lejlighed ligger 6 km fra Waikiki Strand og 8 km fra Armas de Lima Plads. Føl dig hjemme i et af de 2 værelser, der indeholder køkken. Der tilbydes et fladskærms-tv med kabelkanaler som underholdning, og med gratis Wi-Fi kan du altid komme på nettet. Faciliteter inkluderer mikrobølgeovne og kaffe-/temaskiner, og du kan desuden anmode om køleskab. De viste afstande er afrundet til nærmeste 0,1 kilometer.

Surquillo Marked - 1,6 km
Indisk marked - 1,7 km
Huaca Pucllana-ruinerne - 1,7 km
Clínica Delgado - 1,9 km
Parque El Olivar - 2 km
Olivar Park - 2,1 km
Larco Avenue - 2,1 km
Miraflores Centralpark - 2,1 km
Reducto No. 2 Park - 2,1 km
Virgen Milagrosa-kirken - 2,3 km
John F. Kennedy Park - 2,4 km
Sala Luis Miro Quesada Garland-museet - 2,4 km
Paso 28 de Julio - 2,5 km
SANNA Clínica San Borja - 2,6 km
Calle José Gálvez - 2,6 km

Den nærmeste store lufthavn er Lima (LIM-Jorge Chávez Intl.) - 29,9 km

Du vil blive bedt om at betale følgende på overnatningsstedet. Gebyrer inkluderer muligvis skatter:

  • Kontant depositum: USD 200.00 pr. ophold
  • Du bliver muligvis bedt om at betale følgende beløb på overnatningsstedet: Moms i Peru på 18%. Rejsende, der kan fremvise et gyldigt pas og turistvisum, der viser, at de ikke er bosat i Peru, kan blive fritaget for denne moms. Denne undtagelse gælder kun for ophold i Peru på maks. 60 dage.

Vi har medtaget alle gebyrer, som overnatningsstedet har oplyst.

  • Børn under 18 år må generelt ikke overnatte på overnatningssteder i Peru uden en forælder, en værge eller anden autoriseret, ansvarlig person. Ledsagende voksne kan blive bedt om både deres eget og barnets ID samt notarielt bekræftet understøttende dokumentation. Besøgende, der planlægger at rejse med børn, bør kontakte et peruviansk konsulat inden afrejse for yderligere vejledning.
  • Ifølge peruviansk lov kan beløb over 2.000 PEN eller 500 USD ikke betales i kontanter. Betalinger med højere beløb end disse skal betales med kreditkort eller andre metoder, som er godkendt af overnantingsstedet og lokal lov. Betalinger kan ikke opdeles mellem flere valutaer.

Kort

Indlæser søgeresultater...