Grand Hyatt Residence

Bur Dubai, Forenede Arabiske Emirater Flag - Forenede Arabiske Emirater

Faciliteter

  • Pool
  • Børnepool
  • Restaurant
  • Bar
  • Air condition
  • Fitnessrum
  • Spa
  • Børneclub
  • Lufthavn Dubai (DXB): 14.5 km
  • Lufthavn Dubai World Central (DWC): 58.3 km

Hotelinformation

Fra Grand Hyatt Residence i Dubai (Bur Dubai) er der kun 4 minutters kørsel til Dubai Creek og 9 minutters kørsel til Dubai Shoppingcenter. Dette lejlighedshotel med luksusfaciliteter ligger 8,4 km fra Burj Khalifa og 5,6 km fra Dubai World Trade Centre. Føl dig hjemme i et af de 186 værelser, der er indrettet med individuelt møblement, og som desuden indeholder køkken med køleskab/fryser i fuld størrelse og ovn. Der er et 49-tommers LCD-tv med digitale kanaler, som sørger for underholdningen, og med gratis Wi-Fi kan du altid komme på nettet. Faciliteter inkluderer telefoner samt pengeskabe og skriveborde. De viste afstande er afrundet til nærmeste 0,1 kilometer.

Wafi City Storcenter - 1 km
Mohammed Bin Rashid Universitet for Medicin og Sundhedsvidenskab - 1,2 km
American Hospital Dubai - 2,3 km
Creek Park - 2,5 km
Dubai Creek Golf & Yacht Club - 2,6 km
Dubai Creek - 3 km
Dubai Tennis Stadium - 3,1 km
Deira Clocktower - 4,4 km
Dubai Festival City Mall - 4,7 km
City Centre Deira - 4,7 km
Zabeel Park - 4,9 km
Al Seef - 4,9 km
Dubai Frame - 4,4 km
Zabeel Park - 4,7 km
BurJuman Shoppingcenter - 5,4 km

Den nærmeste lufthavn er:
Dubai (DXB-Dubai Intl.) - 9 km
Sharjah (SHJ-Sharjah Intl.) - 35,9 km
Dubai (DWC-Al Maktoum Intl.) - 57,2 km

Gæsterne har blandt andet adgang til et forretningscenter, gratis aviser i lobbyen og renseri/vaskeservice. Transport fra lufthavnen til hotellet er til rådighed mod et tillægsgebyr (døgnet rundt), og gratis selvstændig parkering findes desuden på stedet. Forkæl dig selv med et besøg i stedets spa, der tilbyder massage, kropsbehandlinger og ansigtsbehandlinger. Du kan drage fordel af rekreative faciliteter, såsom en udendørs pool, en indendørs pool og en sauna. Andre faciliteter på dette lejlighedshotel inkluderer gratis trådløs internetadgang, concierge-tjenester og frisørsalon. Dette lejlighedshotel tilbyder roomservice døgnet rundt på værelset. Morgenmadsbuffet tilbydes mod gebyr dagligt fra kl. 06.30 til kl. 11.00. Følgende faciliteter vil være utilgængelige fra den 13. februar 2026 til den 13. marts 2026 (datoerne kan ændre sig):
  • En af swimmingpoolene

Du vil blive bedt om at betale følgende på overnatningsstedet. Gebyrer inkluderer muligvis skatter:

  • Gallamiddag nytårsaften (31. december) pr. voksen: AED 1900
  • Gallamiddag nytårsaften (31. december) pr. barn: AED 800 (fra 6 til 11 år)
  • Der pålægges en byskat: 20.00 AED pr. enhed pr. nat.
  • Byen pålægger et turistgebyr, som opkræves af overnatningsstedet. Gebyret er 20.00 AED for det første værelse pr. nat og stiger med 20.00 AED pr. nat for hvert yderligere værelse.

Vi har medtaget alle gebyrer, som overnatningsstedet har oplyst.

  • Gebyr for morgenmadsbuffet: 142 AED for voksne og 72 AED for børn (cirkapriser)
  • Gebyr for lufthavnstransport: 265 AED pr. køretøj (maks. antal personer: 3)
  • Gebyr for ekstra seng: 224.0 AED pr. dag

Ovenstående liste er muligvis ikke fuldstændig. Gebyrer og depositummer inkluderer muligvis ikke skat og kan ændres uden varsel.

  • Det er en politik på hotellet at nægte visse typer af reservationer, som grupper kunne tænkes at foretage, herunder polterabend eller lignende arrangementer.
  • Op til 3 børn kan overnatte gratis på deres forældres eller værgers værelse, hvis de eksisterende sengepladser benyttes.
  • Dette overnatningssted rengøres professionelt.
  • Der er mulighed for kontaktløs udtjekning.

Kort

Indlæser søgeresultater...