Tivoli Oriente Lisboa Hotel

Lissabon, Portugal Flag - Portugal

Faciliteter

  • Pool
  • Restaurant
  • Bar
  • Air condition
  • Fitnessrum
  • Lufthavn Lissabon (LIS): 3.0 km

Hotelinformation

Overnatter du ved Tivoli Oriente Lisboa Hotel, som ligger i et forretningskvarter i Lissabon, er du kun 1 minutters kørsel fra Lissabon Oceanarium og 9 minutters kørsel fra Rossio Torv. Dette hotel med familievenlig profil ligger 5,7 km fra Campo Grande og 9,1 km fra Avenida da Liberdade. Føl dig hjemme i et af de 279 aircondition-afkølede værelser, der indeholder minibar og LCD-tv. Med gratis Wi-Fi kan du altid komme på nettet, og satellitkanaler sørger for underholdningen. Værelset har et privat badeværelse med bruser samt gratis toiletartikler og bidet. Faciliteter inkluderer telefoner samt pengeskabe og skriveborde. De viste afstande er afrundet til nærmeste 0,1 kilometer.

Vasco da Gama indkøbscenter - 0,1 km
Lissabons Internationale Udstillingscenter - 0,2 km
Lissabon Casino - 0,4 km
MEO Arena - 0,7 km
Lissabon Oceanarium - 0,7 km
Telecabine Lisboa - 0,9 km
Lisbon International Exhibition Fair - 1 km
Parque das Nacoes Lystbådehavn - 1,3 km
Telecabine Lisboa Kabelbane - 1,3 km
Vasco da Gama-tårnet - 1,5 km
Estacao do Oriente - 2,6 km
Vasco da Gama-broen - 2,7 km
Bela Vista Park - 3,9 km
Campo Grande - 5,7 km
National Tile Museum = National Tile Museum - 6 km

Den nærmeste lufthavn er:
Lissabon (LIS-Humberto Delgado) - 3,8 km
Cascais (CAT) - 27,8 km

Den foretrukne lufthavn for Tivoli Oriente Lisboa Hotel er Lissabon (LIS-Humberto Delgado).

Gæsterne har blandt andet adgang til et forretningscenter, limousine- eller luksusbilservice og gratis aviser i lobbyen. Dette hotel tilbyder arrangementfaciliteter, såsom et konferencecenter og 11 mødelokaler. Selvstændig parkering (tillægsgebyr) er til rådighed på stedet. Nyd godt af en lang række rekreative faciliteter på stedet, inklusive en indendørs pool, en sauna og et fitnesscenter. Dette hotel tilbyder desuden gratis trådløs internetadgang, babysitning (tillægsgebyr) og gavebutik/aviskiosk. Har du lyst til frokost eller aftensmad, kan du tage forbi Guilty Parque das Nações, en restaurant, som specialiserer sig indenfor middelhavsretter. Du kan også spise på stedets kaffebar/café eller blive på værelset, hvor der er mulighed for roomservice døgnet rundt. Har du brug for en pause? Få en drink ved en af stedets 3 barer/lounger. Morgenmadsbuffet tilbydes mod gebyr dagligt fra kl. 06.30 til kl. 10.30.

Du vil blive bedt om at betale følgende på overnatningsstedet. Gebyrer inkluderer muligvis skatter:

  • Der pålægges en byskat: EUR 4.00 pr. person pr. nat, op til 7 nætter. Denne skat gælder ikke for børn under 13 år.

Vi har medtaget alle gebyrer, som overnatningsstedet har oplyst.

  • Gebyr for morgenmadsbuffet: 15 EUR for voksne og 20 EUR for børn (cirkapriser)
  • Gebyr for selvstændig parkering: EUR 15 pr. dag
  • Gebyr for langtidsparkering: 15 EUR pr. nat
  • Tillægsgebyr for kæledyr: EUR 35 pr. kæledyr pr. nat
  • Der opkræves ikke gebyrer for servicedyr
  • Gebyr for ekstra seng: 50.0 EUR pr. nat

Ovenstående liste er muligvis ikke fuldstændig. Gebyrer og depositummer inkluderer muligvis ikke skat og kan ændres uden varsel.

  • Ét barn, i alderen 12 år eller derunder, kan overnatte gratis på forældres eller værgers værelse, hvis de eksisterende sengepladser benyttes.
  • Overnatningsstedet har forbundne/tilstødende værelser, som kan være til rådighed, afhængig af tilgængelighed. Gæster kan anmode om disse værelser ved at kontakte overnatningsstedet direkte via kontaktoplysningerne på reservationsbekræftelsen.

Kort

Indlæser søgeresultater...