The Lokha Legian Resort & Spa

Canggu, Indonesien Flag - Indonesien

Faciliteter

  • Pool
  • Restaurant
  • Air condition
  • Spa
  • Lufthavn Denpasar Bali (DPS): 9.0 km

Hotelinformation

Fra The Lokha Legian Resort & Spa, som ligger i Legian (Legian Nord), er der kun 15 minutters gang til Legian strand og Kuta Strand. Dette hotel med familievenlig profil ligger 1,1 km fra Double Six Beach og 3 km fra Seminyak Strand. Føl dig hjemme i et af de 49 aircondition-afkølede værelser, der desuden indeholder køleskab. Værelserne har privat balkon. Med gratis Wi-Fi kan du altid komme på nettet. Værelset har et privat badeværelse med gratis toiletartikler og hårtørrer. De viste afstande er afrundet til nærmeste 0,1 kilometer.

Jl. Legian - 0,1 km
Hvidløgsstræde - 0,2 km
Legian strand - 0,4 km
Padang Strand - 0,7 km
Kuta Strand - 0,9 km
Double Six Beach - 1,1 km
Mindesmærke for Bali-bomberne - 1,8 km
Beachwalk Shoppingcenter - 2 km
Poppies Lane II - 2 km
Seminyak Strand - 2,4 km
Siloam Hospitaler - 2,7 km
Kuta Kunstmarked - 2,8 km
Kuta Square - 2,9 km
Discovery Shopping Mall - 3,1 km
Sunset Point Shopping Centre - 3,3 km

Den foretrukne lufthavn for The Lokha Legian Resort & Spa er Denpasar (DPS-Ngurah Rai International) - 9,7 km

Gæsterne har blandt andet adgang til et forretningscenter, renseri/vaskeservice og en døgnåben reception. Lufthavnstransport tur-retur er til rådighed mod et tillægsgebyr (døgnet rundt), og gratis selvstændig parkering findes desuden på stedet. Der tilbydes fuld spaservice, hvor du kan slappe af og nyde massage, kropsbehandlinger samt ansigtsbehandlinger. Du vil helt sikkert værdsætte de rekreative faciliteter, herunder en udendørs pool og et fitnesscenter. Andre faciliteter på dette hotel inkluderer gratis trådløs internetadgang, concierge-tjenester og babysitning (tillægsgebyr). Få en bid mad på Adhiyoga Restaurant, som er en af 2 restauranter på dette hotel. Du kan også blive på værelset og nyde godt af roomservice døgnet rundt eller hente en snack på stedets kaffebar/café. Tag forbi baren ved poolen samt de 2 barer/lounger, hvor du kan slappe af med en forfriskende drink. Morgenmadsbuffet tilbydes mod gebyr dagligt fra kl. 07.00 til kl. 10.30. I overenstemmelse med lokal lovgivning, skal alle gæster forblive på overnatningsstedet under det hinduistiske nytår (Nyepi), som varer 24 timer med start kl. 06.00. Det hinduistiske nytår falder som regel i marts eller april. Indtjekning og udtjekning er ikke mulig denne dag. Ngurah Rai International Lufthavn er også lukket denne dag.
  • Gebyr for morgenmadsbuffet: 13 USD for voksne og 7 USD for børn (cirkapriser)
  • Gebyr for lufthavnstransport: 30 USD pr. køretøj (varighed: enkelt, maks. antal personer: 4)
  • Gebyr for ekstra seng: 30 USD pr. nat

Ovenstående liste er muligvis ikke fuldstændig. Gebyrer og depositummer inkluderer muligvis ikke skat og kan ændres uden varsel.

  • Reservationer er påkrævet for massagebehandlinger og spabehandlinger. Reservationer kan foretages ved at tage kontakt til dette hotel inden ankomst via kontaktoplysningerne i reservationsbekræftelsen.
  • Den samlede pris for ophold den 31. december inkluderer et gebyr for en obligatorisk gallamiddag nytårsaften
  • Ét barn, i alderen 2 år eller derunder, kan overnatte gratis på forældres eller værgers værelse, hvis de eksisterende sengepladser benyttes.
  • Kun registrerede gæster kan opholde sig på værelserne.
  • Overnatningsstedet har forbundne/tilstødende værelser, som kan være til rådighed, afhængig af tilgængelighed. Gæster kan anmode om disse værelser ved at kontakte overnatningsstedet direkte via kontaktoplysningerne på reservationsbekræftelsen.
  • Ingen kæledyr er tilladt på hotellet. Dette gælder også servicedyr som f.eks. førerhunde.

Kort

Indlæser søgeresultater...