Lonicera City Kleopatra
Alanya,
Tyrkiet
Faciliteter
- Pool
- Børnepool
- Restaurant
- Bar
- Air condition
- Afstand strand: 0 m
- Afstands center: 0 m
- Lufthavn Gazipasa (GZP): 46.3 km
- Lufthavn Antalya (AYT): 124 km
Hotelinformation
En kort gåtur fra Alanyas pulserende centrum finder du Lonicera City Kleopatra Hotel – et hyggeligt, lille byhotel med en helt perfekt placering til dig, der vil have alt inden for rækkevidde. Fra hotellet har du ca. 1,5 km til den stemningsfulde basar med utallige butikker og hyggelige restauranter. I forbindelse med basaren finder du desuden Alanyas bargade og havnen, hvor du kan nyde atmosfæren på en af det mange restauranter eller hoppe på en båd og nyde udsigten over byen fra havsiden.
Vil du tilbringe dagen ved stranden, kan byens mest populære strand, Kleopatra-stranden, nås på få minutter til fods, og det er også nede ved stranden, du finder svævebanen, som tager dig op til toppen af Alanyas borgklippe, hvor du kan nyde en betagende udsigt over byen og havet. Få minutters gang fra hotellet finder du Alanyas lokale madmarked, som også er værd at opleve i løbet af ferien.
Lonicera City Kleopatra Hotel byder på 60 enkle, men pæne værelser med plads til op til fem personer. Her finder du også et lille, hyggeligt poolområde med børnepool og overdækket terrasse – perfekt til en afslappende stund mellem oplevelserne.
Når du bor på Lonicera City Kleopatra Hotel er hotellets simple All Inclusive-program inkluderet i prisen. I området findes desuden et godt udvalg af restauranter, der fungerer fint som supplement til hotellets All Inclusive.
Alt hvad du skal vide om din hotelkategori
Dét skal du vide om All Inclusive
KORTERE REJSETID
Den hurtigste vej til Alanya er via Gazipasa Lufthavn. Vil du halvere din transfertid fra lufthavnen til hotellet, så husk, at du kan flyve direkte til Gazipasa syv gange om ugen i perioden fra 11/5 - 24/10 2026.
- København - Gazipasa: torsdag og søndag
- Billund – Gazipasa: mandag, onsdag, fredag og søndag
- Aalborg - Gazipasa: lørdag

