Al Waleed Holiday Homes

Bur Dubai, Forenede Arabiske Emirater Flag - Forenede Arabiske Emirater

Faciliteter

  • Pool
  • Restaurant
  • Bar
  • Air condition
  • Fitnessrum
  • Lufthavn Dubai World Central (DWC): 60.4 km

Hotelinformation

FraAl Waleed Holiday Homes, som ligger i Dubai (Bur Dubai), er der kun 10 minutters gang til Lamcy Plads og American Hospital Dubai. Dette lejlighedshotel med luksusfaciliteter ligger 3,2 km fra Wafi City Storcenter og 4 km fra Dubai World Trade Centre. Føl dig hjemme i et af de 112 værelser, der indeholder mikrobølgeovn og LCD-tv. Med gratis internetforbindelse via kabel og Wi-Fi kan du altid komme på nettet, og satellitkanaler sørger for underholdningen. Badeværelserne har badekar eller bruser, gratis toiletartikler og bidet. Faciliteter inkluderer telefoner samt pengeskabe og skriveborde. De viste afstande er afrundet til nærmeste 0,1 kilometer.

Lamcy Plads - 0,4 km
American Hospital Dubai - 0,8 km
Al Nasr Leisureland - 1,7 km
Zabeel Park - 1,8 km
Zabeel Park - 2,1 km
Dubai Frame - 2,1 km
Mohammed Bin Rashid Universitet for Medicin og Sundhedsvidenskab - 2,3 km
WonderLand Amusement Park - 2,5 km
BurJuman Shoppingcenter - 2,5 km
Dubai Creek - 2,6 km
Creek Park - 2,8 km
Wafi City Storcenter - 2,9 km
Al Seef - 3,1 km
Deira Clocktower - 3,6 km
Dubai World Trade Centre - 4,1 km

Den nærmeste lufthavn er:
Dubai (DXB-Dubai Intl.) - 10,5 km
Sharjah (SHJ-Sharjah Intl.) - 37,9 km
Dubai (DWC-Al Maktoum Intl.) - 61,9 km

Den foretrukne lufthavn for Al Waleed Holiday Homes er Dubai (DXB-Dubai Intl.).

Gæsterne har blandt andet adgang til gratis internetforbindelse via kabel, et forretningscenter og renseri/vaskeservice. Lufthavnstransport tur-retur er til rådighed mod et tillægsgebyr (døgnet rundt), og gratis selvstændig parkering findes desuden på stedet. Fra en terrasse og en have kan du nyde den skønne udsigt, eller du kan drage fordel af rekreative tilbud, såsom et døgnåbent fitnesscenter. Dette lejlighedshotel tilbyder desuden gratis trådløs internetadgang og concierge-tjenester. Du kan nemt komme til den nærliggende strand og indkøbscentret med hotellets shuttletransport (tillægsgebyr). Dette lejlighedshotel tilbyder roomservice (i et begrænset antal timer) på værelset.

Du vil blive bedt om at betale følgende på overnatningsstedet. Gebyrer inkluderer muligvis skatter:

  • Der pålægges en byskat: 15.00 AED pr. enhed pr. nat.
  • Byen pålægger et turistgebyr, som opkræves af overnatningsstedet. Gebyret er 15.00 AED for det første værelse pr. nat og stiger med 15.00 AED pr. nat for hvert yderligere værelse.

Vi har medtaget alle gebyrer, som overnatningsstedet har oplyst.

  • Gebyr for lufthavnstransport: 120 AED pr. køretøj (enkelt)
  • Tidlig indtjekning er mulig mod et gebyr (afhænger af tilgængelighed)
  • Sen udtjekning er mulig for et gebyr (afhænger af tilgængelighed)
  • Der er mulighed for rengøring mod et ekstra tillægsgebyr
  • Gebyr for baby-/barneseng: 120.0 AED pr. dag
  • Gebyr for ekstra seng: 120.0 AED pr. dag

Ovenstående liste er muligvis ikke fuldstændig. Gebyrer og depositummer inkluderer muligvis ikke skat og kan ændres uden varsel.

  • Ét barn, i alderen 6 år eller derunder, kan overnatte gratis på forældres eller værgers værelse, hvis de eksisterende sengepladser benyttes.
  • Kun registrerede gæster kan opholde sig på værelserne.
  • Dette overnatningssted rengøres professionelt.

Kort

Indlæser søgeresultater...