Reginna Palace Hotel
Amalfi,
Italien
Faciliteter
- Pool
- Restaurant
- Bar
- Air condition
- Lufthavn Napoli (NAP): 59.0 km
Hotelinformation
Overnatter du ved Reginna Palace Hotel, som ligger i et område med direkte forbindelse til konferencecentret i Maiori, er du kun 1 minutters kørsel fra Maiori-stranden og 5 minutters kørsel fra Amalfi-katedralen. Dette hotel ligger 5,5 km fra Amalfi Strand og 5,9 km fra Amalfi havn. Føl dig hjemme i et af de 67 værelser, der indeholder minibar. Værelserne har privat balkon. Med gratis Wi-Fi kan du altid komme på nettet, og satellitkanaler sørger for underholdningen. Værelset har et privat badeværelse med gratis toiletartikler og bidet. De viste afstande er afrundet til nærmeste 0,1 kilometer.
Maiori-stranden - 0,1 km
Minori Beach - 1,4 km
Sentiero dei Limoni - 1,6 km
Romersk Villa og Antiquarium - 1,7 km
Skt. Lucia-kirken - 2 km
San Giovanni del Toro Kirke - 3,9 km
La Rondinaia - 3,9 km
Villa Cimbrone - 4,1 km
Ravello Katedral - 4,1 km
Rufolo-parken - 4,2 km
Castiglione Strand - 4,2 km
Villa Rufolo - 4,2 km
Oscar Niemeyer Auditorium - 4,3 km
Piazza Vescovado - 4,4 km
Santa Maria Maddalena Kirke - 4,4 km
Den nærmeste lufthavn er:
Salerno (QSR-Costa d'Amalfi) - 38,1 km
Napoli Internationale Lufthavn (NAP) - 62,9 km
Du vil blive bedt om at betale følgende på overnatningsstedet. Gebyrer inkluderer muligvis skatter:
- Depositum: EUR 120 pr. ophold
- Der pålægges en byskat: 4.00 EUR pr. person pr. nat. Denne skat gælder ikke for børn under 14 år.
Vi har medtaget alle gebyrer, som overnatningsstedet har oplyst.
- Gebyr for kontinental morgenmad: 15 EUR for voksne og 10 EUR for børn (cirkapriser)
- Tillægsgebyr for parkeringsservice: EUR 30 pr. nat
- Gebyr for baby-/barneseng: 35.0 EUR pr. nat
- Gebyr for ekstra seng: 100.0 EUR pr. nat
Ovenstående liste er muligvis ikke fuldstændig. Gebyrer og depositummer inkluderer muligvis ikke skat og kan ændres uden varsel.
- Alle gæster, inklusive børn, skal være til stede på indtjekningstidspunktet, hvor alle skal fremvise deres pas.
- Som følge af nationale reguleringer kan der ikke overføres mere end 5000 EUR i kontanter på dette overnatningssted. Kontakt overnatningsstedet via kontaktoplysningerne i reservationsbekræftelsen for flere oplysninger.
- Ét barn, i alderen 2 år eller derunder, kan overnatte gratis på forældres eller værgers værelse, hvis de eksisterende sengepladser benyttes.
- I overensstemmelse med national/lokal lovgivning kan aircondition være begrænset til bestemte tidspunkter fra 15. juni til 15. september.


