The Salmar
Golf del Sur,
Spanien
Faciliteter
- Pool
- Børnepool
- Restaurant
- Bar
- Air condition
- Fitnessrum
- Spa
- Voksenhotel
- Børneclub
- Sauna
- Afstand strand: 6 km
- Afstands center: 250 m
- Lufthavn Tenerife (TFS): 8.0 km
- Opvarmet pool (visse måneder): 1 stk.
- Nærmeste strand/badested: 6 km
- Nærmeste centrum: 250 m
- Bar: 2 stk.
- Elevator
- Restaurant: 2 stk.
- Rengøring pr. uge: 7
- Adult hotel
Hotelinformation
The Salmar er et nyrenoveret og harmonisk hotel med en uovertruffen beliggenhed lige ved havet. Her bor du i rolige og hyggelige San Miguel de Abona, med golfbaner i bekvem gåafstand.
Ved hotellets poolområde venter behagelige liggestole, forfriskende dukkerter og en fantastisk udsigt over havet. Når sulten melder sig, ligger restauranten lige i nærheden og serverer både lokale specialiteter og internationale favoritter. Hvis du har lyst til noget lækkert at drikke, er der to barer at vælge imellem.
For dig, der gerne vil træne i ferien, tilbydes både motionsrum og tennisbane, og i nærområdet er der gode muligheder for golf og gåture langs havet. Lige uden for hotellet løber Pasarela de San Blas, en dejlig kystnær strækning mellem Playa de San Blas og Los Abrigos. Den lille hyggelige by Los Abrigos er et besøg værd og er især værdsat for sine gode fiske- og skaldyrsrestauranter. Er du mere til total afslapning, kan du forkæle dig selv med velgørende behandlinger, nyde en tur i sauna eller slappe af i boblebadet.
The Salmar tilbyder komfortable dobbeltværelser med harmonisk indretning, hvor inspirationen fra Atlanterhavet går som en rød tråd gennem både værelserne og hotellet. Alle værelser har balkon og smuk havudsigt.
Hotellet har en aldersgrænse på 16 år.







