Estimar Calpe Suitopia 3 & Three
Calpe,
Spanien
Calpe,
Spanien
I nærheden af Estimar Calpe Suitopia 3 & Three finder du restauranter, små butikker og tapasbarer, og inden for rækkevidde er der også golfbaner.
På Estimar Calpe Suitopia 3 & Threes tagterrasse kan du slå dig ned i baren med noget koldt at drikke og se ud over havet. Morgenbuffet indgår i rejsens pris og ønsker du en ekstra afslappende ferie, kan du tilkøbe halv- eller helpension hjemmefra.
I poolområdet er der plads til både rolige og livlige badestunder. Til de mindste børn er der børnepools og en af dem har vandrutsjebaner. I spa- og wellnessafdelingen er der en indendørs pool og mulighed for at bestille massage eller gå i sauna.
Hotellets spa er midlertidigt lukket på grund af reparationsarbejde indtil den 5/6 2026. Arbejdet udføres i dagtimerne mandag–søndag. Som alternativ tilbydes gæster over 16 år 50 % rabat på entré til spaafdelingen på SOLYMAR Gran Hotel, som ligger cirka 300 meter fra hotellet. Reparationsarbejdet forventes ikke at medføre støjgener.