Hotel Presidente

Benidorm, Spanien Flag - Spanien

Faciliteter

  • Pool
  • Restaurant
  • Bar
  • Air condition
  • Fitnessrum
  • Spa
  • Børneclub
  • Lufthavn Alicante (ALC): 59.2 km

Hotelinformation

Med et ophold ved Hotel Presidente har du en central base i Benidorm, kun 5 minutters kørsel fra Llevant Strand og Benidorm Palace. Dette hotel med spa ligger 2,4 km fra Poniente Strand og 6,3 km fra Terra Natura. Føl dig hjemme i et af de 292 aircondition-afkølede værelser, der desuden indeholder minibar. Med gratis Wi-Fi kan du altid komme på nettet, og kabelkanaler sørger for underholdningen. Værelset har et privat badeværelse med badekar eller bruser samt bidet og hårtørrer. Faciliteter inkluderer telefoner samt skriveborde og elkedler. De viste afstande er afrundet til nærmeste 0,1 kilometer.

Llevant Strand - 0,5 km
Mediterráneo Benidorm Kasino - 0,8 km
Festilandia - 0,9 km
Plaça del Castell - 1,1 km
Benidorm Airsoft - 1,1 km
L'Aiguera Park - 1,4 km
Avenida Martínez Alejos - 1,5 km
Benidorm Rådhus - 1,5 km
Benidorm Palace - 1,5 km
Placa del Castell - 1,7 km
Kirken for San Jaime og Santa Ana - 1,7 km
Cala La Almadrava - 1,8 km
Mercat Municipal de Benidorm - 1,8 km
Mal Pas Strand - 1,8 km
Malpas-stranden - 1,8 km

Den foretrukne lufthavn for Hotel Presidente er Alicante (ALC-Alicante Intl.) - 58,8 km

Gæsterne har blandt andet adgang til renseri/vaskeservice, en døgnåben reception og bagageopbevaring. Selvstændig parkering (tillægsgebyr) er til rådighed på stedet. Der tilbydes fuld spaservice, hvor du kan nyde massage. Hvis du leder efter rekreative muligheder, vil du kunne finde en udendørs pool og et fitnesscenter. Andre faciliteter på dette hotel inkluderer gratis trådløs internetadgang, spillehal/spillerum og tv på fællesarealer. Som gæst på Hotel Presidente kan du nyde et måltid på Presidente eller tage et smut forbi den lokale snackbar/deli. Besøg baren/loungen eller baren ved poolen, og slap af med din yndlingsdrink.
  • Gebyr for selvstændig parkering: EUR 20 pr. nat
  • Gebyr for pengeskab på værelset: 20 EUR pr. uge

Ovenstående liste er muligvis ikke fuldstændig. Gebyrer og depositummer inkluderer muligvis ikke skat og kan ændres uden varsel.

  • Som følge af nationale reguleringer kan der ikke overføres mere end 1000 EUR i kontanter på dette overnatningssted. Kontakt overnatningsstedet via kontaktoplysningerne i reservationsbekræftelsen for flere oplysninger.
  • Poolen er tilgængelig fra kl. 08.30 til kl. 21.00.
  • Den samlede pris for ophold den 25. december inkluderer et gebyr for en obligatorisk gallamiddag juledag
  • Den samlede pris for ophold den 31. december inkluderer et gebyr for en obligatorisk gallamiddag nytårsaften
  • Kun registrerede gæster kan opholde sig på værelserne.
  • Der er mulighed for kontaktløs indtjekning og kontaktløs udtjekning.

Kort

Indlæser søgeresultater...