Cheval Harrington Court at South Kensington
Kensington,
Storbritannien
Faciliteter
- Air condition
- Fitnessrum
- Lufthavn London Gatwick (LGW): 87.5 km
Hotelinformation
Med et ophold ved Cheval Harrington Court at South Kensington i centrum af London er du kun 4 minutters gang fra Natural History Museum og en 12 minutters gåtur fra Hyde Park. Dette lejlighedshotel med familievenlig profil ligger 0,8 km fra Imperial College London og 1 km fra Harrods. Føl dig hjemme i et af de 33 aircondition-afkølede værelser, der indeholder køkken med køleskab og ovn. Din seng er udstyret med Select Comfort-madras og premium-sengetøj. Der tilbydes et LCD-tv med satellitkanaler som underholdning, og med gratis Wi-Fi kan du altid komme på nettet. Faciliteter inkluderer telefoner samt pengeskabe med plads til bærbar computer og mikrobølgeovne. De viste afstande er afrundet til nærmeste 0,1 kilometer.
Natural History Museum - 0,3 km
Victoria and Albert Museum - 0,5 km
Science Museum - 0,5 km
Imperial College London - 0,8 km
Hyde Park - 1 km
Harrods - 1 km
Kensington Gardens - 1,1 km
Kensington High Street - 1,1 km
Royal Albert Hall - 1,1 km
Sloane Square - 1,4 km
Battersea Park - 1,7 km
Kensington Palace - 1,9 km
Hyde Park Corner - 2 km
Thames River - 2 km
Stamford Bridge Stadium - 2,2 km
Den nærmeste lufthavn er:
London (LCY-London City) - 18 km
Heathrow Lufthavn (LHR) - 23,3 km
Gatwick Lufthavn (LGW) - 91,1 km
London (LTN-Luton) - 55,8 km
Farnborough (FAB) - 59,6 km
Den foretrukne lufthavn for Cheval Harrington Court at South Kensington er Heathrow Lufthavn (LHR).
Gæsterne har blandt andet adgang til gratis aviser i lobbyen, renseri/vaskeservice og en døgnåben reception. Lufthavnstransport tur-retur er til rådighed mod et tillægsgebyr (døgnet rundt). Gør brug af praktiske faciliteter, såsom gratis trådløs internetadgang, concierge-tjenester og gratis brug af nærliggende fitnessfaciliteter.Du vil blive bedt om at betale følgende på overnatningsstedet. Gebyrer inkluderer muligvis skatter:
- Depositum: GBP 50 pr. dag
Vi har medtaget alle gebyrer, som overnatningsstedet har oplyst.
- Gebyr for lufthavnstransport: 128 GBP pr. køretøj (enkelt)
- Depositum for kæledyr: 100 GBP pr. nat
- Tillægsgebyr for kæledyr: GBP 50 pr. enhed, pr. dag (maks. GBP 250 pr. ophold)
- Der opkræves ikke gebyrer for servicedyr
- Tidlig indtjekning er mulig mod et gebyr (afhænger af tilgængelighed)
- Sen udtjekning er mulig for et gebyr (afhænger af tilgængelighed)
- Gebyr for ekstra seng: 40.0 GBP pr. dag
Ovenstående liste er muligvis ikke fuldstændig. Gebyrer og depositummer inkluderer muligvis ikke skat og kan ændres uden varsel.
- Op til 3 børn i alderen 8 år og derunder kan overnatte gratis på deres forældres eller værgers værelse, hvis de eksisterende sengepladser benyttes.
- Dette overnatningssted rengøres professionelt.
- Der er mulighed for kontaktløs indtjekning.
