Magna Pars- L'Hotel à Parfum Small Luxury Hotels of the World

Milano, Italien Flag - Italien

Faciliteter

  • Air condition
  • Fitnessrum
  • Lufthavn Bergamo (BGY): 60.1 km

Hotelinformation

Fra Magna Pars- L'Hotel à Parfum Small Luxury Hotels of the World i Milano (Porta Genova) er der kun 5 minutters kørsel til Santa Maria delle Grazie og Bocconi Universitet. Dette hotel med luksusfaciliteter ligger 3,7 km fra Piazza del Duomo og 3,7 km fra Milano-katedralen. Føl dig hjemme i et af de 68 værelser, der indeholder minibar og LCD-tv. Din seng har madras af viskoelastisk skum og er udstyret med dundyner og premium-sengetøj. Med gratis Wi-Fi kan du altid komme på nettet, og satellitkanaler sørger for underholdningen. Badeværelserne har gratis toiletartikler og bidet. De viste afstande er afrundet til nærmeste 0,1 kilometer.

Via Tortona - 0,2 km
MUDEC Kulturmuseum - 0,6 km
Santa Maria delle Grazie Kirke - 1,1 km
Sacro Cuore Katolske Universitet - 1,5 km
Basilica di Sant'Ambrogio - 1,6 km
Leonardo da Vinci-museet for videnskab og teknologi - 1,6 km
San Giuseppe Hospital - 1,6 km
Via Torino - 1,6 km
Corso Vercelli - 1,9 km
Santa Maria delle Grazie - 1,9 km
Museum for Den Sidste Nadver - 1,9 km
Det Ambrosianske Bibliotek - 2,1 km
IULM Universitet - 2,2 km
Piazzale Cadorna - 2,2 km
Bocconi Universitet - 2,3 km

Den nærmeste lufthavn er:
Linate Lufthavn (LIN) - 15,2 km
Malpensa Internationale Lufthavn (MXP) - 49,9 km
Bergamo Orio al Serio Lufthavn (BGY) - 59,8 km

Den foretrukne lufthavn for Magna Pars- L'Hotel à Parfum Small Luxury Hotels of the World er Malpensa Internationale Lufthavn (MXP).

Gæsterne har blandt andet adgang til limousine- eller luksusbilservice, renseri/vaskeservice og en døgnåben reception. Dette hotel tilbyder arrangementfaciliteter, såsom et konferencecenter og 7 mødelokaler. Begrænset parkering er til rådighed på stedet. Sørg for at nyde de rekreative faciliteter, der inkluderer et motionscenter og et dampbad. Andre faciliteter på dette hotel inkluderer gratis trådløs internetadgang, concierge-tjenester og babysitning (tillægsgebyr). Spis dig mæt i italienske retter på Da Noi In, en restaurant, hvor du kan spise udendørs og nyde udsigten til haven. Du kan også blive på værelset, hvor der er mulighed for roomservice døgnet rundt. Hvis du har lyst til at mingle med de andre gæster, bør du tage med til en gratis reception, der afholdes dagligt. Afslut dagen med en drink eller to i baren/loungen. Dette overnatningssted har fået sin officielle stjernebedømmelse fra the local rating authority.

Du vil blive bedt om at betale følgende på overnatningsstedet. Gebyrer inkluderer muligvis skatter:

  • Der pålægges en byskat: 10.00 EUR pr. person pr. nat. Denne skat gælder ikke for børn under 18 år.

Vi har medtaget alle gebyrer, som overnatningsstedet har oplyst.

  • Gebyr for langtidsparkering: 25 EUR pr. nat
  • Gebyr for ekstra seng: 50.0 EUR pr. dag

Ovenstående liste er muligvis ikke fuldstændig. Gebyrer og depositummer inkluderer muligvis ikke skat og kan ændres uden varsel.

  • Alle gæster, inklusive børn, skal være til stede på indtjekningstidspunktet, hvor alle skal fremvise deres pas.
  • Som følge af nationale reguleringer kan der ikke overføres mere end 5000 EUR i kontanter på dette overnatningssted. Kontakt overnatningsstedet via kontaktoplysningerne i reservationsbekræftelsen for flere oplysninger.
  • Reservationer er påkrævet for massagebehandlinger og spabehandlinger. Reservationer kan foretages ved at tage kontakt til dette hotel inden ankomst via kontaktoplysningerne i reservationsbekræftelsen.
  • Op til 2 børn i alderen 2 år og derunder kan overnatte gratis på deres forældres eller værgers værelse, hvis de eksisterende sengepladser benyttes.
  • Kun registrerede gæster kan opholde sig på værelserne.
  • Overnatningsstedet har forbundne/tilstødende værelser, som kan være til rådighed, afhængig af tilgængelighed. Gæster kan anmode om disse værelser ved at kontakte overnatningsstedet direkte via kontaktoplysningerne på reservationsbekræftelsen.
  • Gæsterne kan arrangere at medbringe kæledyr ved at kontakte hotellet direkte ved hjælp af oplysningerne på reservationsbekræftelsen.
  • Det er ikke nødvendigt at have en bil for at komme til og fra dette overnatningssted.

Kort

Indlæser søgeresultater...