Hotel Continental

Montreux, Schweiz Flag - Schweiz

Faciliteter

  • Air condition
  • Fitnessrum
  • Lufthavn Bergamo (BGY): 368 km

Hotelinformation

Med et ophold ved Hotel Continental har du en base i hjertet af Lausanne, kun 10 minutters gang fra Montbenon Esplanade og Rådhus. Dette hotel ligger 0,9 km fra Botanisk Have Lausanne og 1,3 km fra International Institute for Management Development. Føl dig hjemme i et af de 115 aircondition-afkølede værelser, der indeholder minibar og fladskærms-tv. Med gratis internetforbindelse via kabel og Wi-Fi kan du altid komme på nettet, og der er betalingsfilm som underholdning. Der er badekar eller bruser på badeværelserne. Faciliteter inkluderer pengeskabe og elkedler, og rengøring udføres dagligt. De viste afstande er afrundet til nærmeste 0,1 kilometer.

Montbenon Esplanade - 0,5 km
Rådhus - 0,8 km
Offentlig Informationskontor - 0,8 km
Design- og Anvendt Kunst Museum - 0,9 km
MUDAC - 0,9 km
Lausannes Historiske Museum - 0,9 km
Lausanne Katedral - 0,9 km
Lausanne Historiske Museum - 1 km
Jakobsvejen - 1 km
Skrivemaskinemuseum - 1 km
Riponnes Sted - 1 km
Cave a Jazz Chorus - 1 km
Vor Frue Katedral - 1 km
Musée de l’Elysée - 1 km
Botanisk Have Lausanne - 1 km

Den foretrukne lufthavn for Hotel Continental er Genève Internationale Lufthavn (GVA) - 60,3 km

Gæsterne har blandt andet adgang til gratis internetforbindelse via kabel, et døgnåbent forretningscenter og hurtig indtjekning. Planlægger du et arrangement i Lausanne? På dette hotel er der et område på 310 kvadratmeter til rådighed, bestående af et konferencecenter og 7 mødelokaler. Fra en terrasse og en have på stedet kan du nyde den skønne udsigt, og du kan nyde godt af faciliteter, såsom gratis trådløs internetadgang. Andre faciliteter på dette hotel inkluderer concierge-tjenester og festsal. Har du lyst til frokost eller aftensmad, kan du tage forbi Le Bella Vita, en restaurant, som specialiserer sig indenfor italienske retter. Du kan også spise på stedets kaffebar/café eller blive på værelset, hvor der er mulighed for roomservice (i et begrænset antal timer). Tag forbi baren/loungen, hvor du kan slukke tørsten med din yndlingsdrink. Morgenmadsbuffet serveres på hverdage fra kl. 06.30 til kl. 10.00 og i weekenderne fra kl. 07.00 til kl. 11.00 mod et gebyr. Hotelstars Union tildeler en officiel stjernebedømmelse for overnatningssteder i Schweiz. Dette overnatningssted er blevet bedømt til 4 stjerner.

Du vil blive bedt om at betale følgende på overnatningsstedet. Gebyrer inkluderer muligvis skatter:

  • Der pålægges en byskat: 6.00 CHF pr. person pr. nat. Denne skat gælder ikke for børn under 12 år.

Vi har medtaget alle gebyrer, som overnatningsstedet har oplyst.

  • Gebyr for morgenmadsbuffet: 25.00 CHF pr. person (cirkapriser)
  • Gebyr for nærliggende parkering: 20 CHF pr. dag (500 meter væk)
  • Tillægsgebyr for kæledyr: CHF 30 pr. kæledyr pr. nat
  • Arrangeret aftensmåltid: 45 CHF

Ovenstående liste er muligvis ikke fuldstændig. Gebyrer og depositummer inkluderer muligvis ikke skat og kan ændres uden varsel.

  • Der er mulighed for kontaktløs betaling for alle transaktioner.
  • Der er mulighed for kontaktløs indtjekning og kontaktløs udtjekning.

Kort

Indlæser søgeresultater...