Rimba by Ayana Bali

Kuta, Indonesien Flag - Indonesien

Faciliteter

  • Air condition
  • Lufthavn Denpasar Bali (DPS): 13.7 km

Hotelinformation

Overnatter du ved RIMBA by AYANA Bali, som ligger tæt på lufthavnen i Jimbaran, er du kun 15 minutters kørsel fra Jimbaran Strand og Ayana Spa. Dette hotel ved stranden ligger 13,5 km fra Kuta Strand og 14,9 km fra Uluwatu Tempel. Føl dig hjemme i et af de 403 aircondition-afkølede værelser, der indeholder minibar og LED-tv. Værelserne har privat balkon eller terrasse. Med gratis Wi-Fi kan du altid komme på nettet, og kabelkanaler sørger for underholdningen. Badeværelserne har en kombination af bruser/badekar med dybe badekar og brusehoved med spredningseffekt. De viste afstande er afrundet til nærmeste 0,1 kilometer.

Ayana Spa - 1,7 km
Jimbaran Strand - 3,9 km
Samasta Lifestyle Village Shoppingcenter - 4,2 km
Udayana University - 4,6 km
Garuda Wisnu Kencana Cultural Park - 4,2 km
Italiens Æreskonsulat - 5,9 km
Jimbaran Marked - 5,9 km
New Kuta Golf - 7 km
Jimbaran Fiskemarked - 7,8 km
Dreamland Strand - 7,8 km
Balangan Strand - 8 km
Melasti Beach - 9,8 km
Bingin Strand - 10,1 km
Nyang Nyang Strand - 10,2 km
Padang Padangs-stranden - 10,2 km

Den foretrukne lufthavn for RIMBA by AYANA Bali er Denpasar (DPS-Ngurah Rai International) - 12,9 km

Gæsterne har blandt andet adgang til en computerstation, en døgnåben reception og en flersproget medarbejderstab. Dette hotel har 19 møde- og konferencelokaler til rådighed. Transport fra lufthavnen til hotellet er til rådighed mod et tillægsgebyr (døgnet rundt), og gratis parkeringsservice findes desuden på stedet. Når vejret er godt, kan du tage ned til den private strand eller spille en runde eller to på golfbanen. Dette hotel tilbyder desuden gratis trådløs internetadgang, concierge-tjenester og babysitning (tillægsgebyr). Med den gratis strandtransport kan du nemt komme til stranden. Dette hotel tilbyder roomservice døgnet rundt på værelset. Morgenmadsbuffet tilbydes mod gebyr dagligt fra kl. 06.30 til kl. 11.00. Dette overnatningssted er under renovering fra den 15. januar 2026 til den 1. februar 2026 (slutdatoen kan ændre sig). Følgende områder er påvirkede:
  • En af swimmingpoolene

Gæster har adgang til følgende alternative faciliteter under renovationen:

  • Udendørs pool
I overenstemmelse med lokal lovgivning, skal alle gæster forblive på overnatningsstedet under det hinduistiske nytår (Nyepi), som varer 24 timer med start kl. 06.00. Det hinduistiske nytår falder som regel i marts eller april. Indtjekning og udtjekning er ikke mulig denne dag. Ngurah Rai International Lufthavn er også lukket denne dag. Overnatningsstedet vil bestræbe sig på at minimere støj og forstyrrelser under renoveringsarbejdet.
  • Gebyr for morgenmadsbuffet: 484000 IDR for voksne og 242000 IDR for børn (cirkapriser)
  • Gebyr for lufthavnstransport: 580800 IDR pr. køretøj (maks. antal personer: 4)
  • Gebyr for ekstra seng: 968000.0 IDR pr. nat

Ovenstående liste er muligvis ikke fuldstændig. Gebyrer og depositummer inkluderer muligvis ikke skat og kan ændres uden varsel.

  • Kun registrerede gæster kan opholde sig på værelserne.
  • Ingen kæledyr er tilladt på hotellet. Dette gælder også servicedyr som f.eks. førerhunde.

Kort

Indlæser søgeresultater...