Hotel Croce di Malta
Lido di Jesolo,
Italien
Faciliteter
- Pool
- Restaurant
- Bar
- Spa
- Lufthavn Venedig (VCE): 33.7 km
Hotelinformation
Fra Hotel Croce di Malta i Jesolo (Lido di Jesolo East) er der kun 10 minutters kørsel til Piazza Mazzini og Caribe Bay. Dette hotel ved stranden ligger 20,8 km fra Marina di Venezia og 0,1 km fra Piazza Milano. Føl dig hjemme i et af de 68 aircondition-afkølede værelser, der desuden indeholder fladskærms-tv. Med gratis Wi-Fi kan du altid komme på nettet. Værelset har et privat badeværelse med bruser samt gratis toiletartikler og bidet. Faciliteter inkluderer telefoner samt pengeskabe og skriveborde. De viste afstande er afrundet til nærmeste 0,1 kilometer.
Piazza Milano - 0,1 km
Jesolo Strand - 0,2 km
Lido di Jesolo - 0,2 km
La Bussola - 0,6 km
Parken ved Piazza Torino - 1,2 km
Piazza Marconi - 2,5 km
Piazza Drago - 2,6 km
Gommapiuma Parco Giochi Per Bambini - 3 km
Gommapiuma - 3 km
Jesolo Naturhistoriske Museum - 3,1 km
Armando Picchi-stadionet - 3,4 km
Kongresbureau - 3,7 km
Palazzo Del Turismo - 3,7 km
Piazza Brescia - 3,7 km
Tropicarium Park - 3,8 km
Den nærmeste lufthavn er:
Marco Polo Lufthavn (VCE) - 36,5 km
Treviso (TSF) - 46,1 km
- Bar/lounge
- Strand
- Forretningscenter
- Børneklub
- Spisested
- Fitnessfaciliteter
- Golfbane
- Varme kilder
- Vaskeri
- Mødefaciliteter
- Parkeringsområde
- Sauna
- Spa
- Boblebad
- Swimmingpool
- Tennisbaner
- Vandland
Du vil blive bedt om at betale følgende på overnatningsstedet. Gebyrer inkluderer muligvis skatter:
- Byen pålægger en skat, som opkræves på overnatningsstedet. Skatten gælder ikke for Venedigs indbyggere og børn under 10 år. Yderligere undtagelser kan gælde for patienter, deres rejseledsagere og personer, der opholder sig i byen grundet specifikke forhold/pligter; disse personer skal muligvis indsende relevante dokumenter til overnatningsstedet. Der gælder en reduktion på 30% fra den 1.-31. januar.
- Der pålægges en byskat: Fra den 1. november til den 31. marts, 0.00 EUR pr. person pr. nat op til 10 nætter.
- Der pålægges en byskat: Fra den 1. april til den 31. oktober, 2.70 EUR pr. person pr. nat op til 10 nætter.
Vi har medtaget alle gebyrer, som overnatningsstedet har oplyst.
- Alle gæster, inklusive børn, skal være til stede på indtjekningstidspunktet, hvor alle skal fremvise deres pas.
- Som følge af nationale reguleringer kan der ikke overføres mere end 5000 EUR i kontanter på dette overnatningssted. Kontakt overnatningsstedet via kontaktoplysningerne i reservationsbekræftelsen for flere oplysninger.
- Den udendørs pool har åbent fra maj til september.
- Poolen er tilgængelig fra kl. 09.00 til kl. 20.00.
- Kun registrerede gæster kan opholde sig på værelserne.
- Hotellet tillader kun kæledyr på specifikke værelser og har også andre restriktioner vedrørende kæledyr. Gæster skal kontakte hotellet direkte via kontaktoplysningerne i reservationsbekræftelsen for at medbringe kæledyr.

