Denays House

Kuta, Indonesien Flag - Indonesien

Faciliteter

  • Pool
  • Spa
  • Lufthavn Denpasar Bali (DPS): 6.3 km

Hotelinformation

Fra Denays House i Jimbaran (Jalan By Pass Ngurah Rai) er der kun 2 minutters kørsel til Jimbaran Strand og 6 minutters kørsel til Bali Collection Shopping Centre. Dette gæstehus med spa ligger 6 km fra Kuta Strand og 6,3 km fra Waterbom Bali. Føl dig hjemme i et af de 10 aircondition-afkølede værelser, der indeholder minibar og LCD-tv. Værelserne har privat balkon. Der tilbydes et fladskærms-tv med kabelprogrammer som underholdning, og med gratis Wi-Fi kan du altid komme på nettet. Badeværelserne har bruser og gratis toiletartikler. De viste afstande er afrundet til nærmeste 0,1 kilometer.

Bukit-halvøen - 0,1 km
Jimbaran Strand - 0,9 km
Samasta Lifestyle Village Shoppingcenter - 2,8 km
Udayana University - 4,2 km
Circus Waterpark - 4,8 km
Lippo Mall - 5,4 km
Segara-stranden - 5,6 km
Garuda Wisnu Kencana Cultural Park - 5,7 km
Pantai Jerman - 5,8 km
BIMC Hospital - 5,8 km
Tuban Strand - 5,9 km
Kuta Strand - 6 km
Kuta Kunstmarked - 6,1 km
Kuta Square - 6,2 km
Siloam Hospitaler - 6,3 km

Den foretrukne lufthavn for Denays House er Denpasar (DPS-Ngurah Rai International) - 5,5 km

Gæsterne har blandt andet adgang til renseri/vaskeservice, en døgnåben reception og bagageopbevaring. Gæster tilbydes lufthavnstransport tur-retur mod et tillægsgebyr, og gratis selvstændig parkering findes desuden på stedet. Tag dig tid til et besøg i stedets spa, der tilbyder komplet spabehandling. Du kan drage fordel af rekreative faciliteter, såsom en natklub, en udendørs pool og udlejningscykler. Dette gæstehus tilbyder desuden gratis trådløs internetadgang, hjælp med udflugter/billetter og havegrill. Det er nemt at komme omkring og besøge destinationerne i nærheden med transportservicen (tillægsgebyr). Nyd et måltid på restauranten, eller bliv på værelset, og nyd godt af dette gæstehuss roomservice (i et begrænset antal timer). Tag forbi baren/loungen, hvor du kan slukke tørsten med din yndlingsdrink. Morgenmad tilbydes mod tillægsgebyr. I overenstemmelse med lokal lovgivning, skal alle gæster forblive på overnatningsstedet under det hinduistiske nytår (Nyepi), som varer 24 timer med start kl. 06.00. Det hinduistiske nytår falder som regel i marts eller april. Indtjekning og udtjekning er ikke mulig denne dag. Ngurah Rai International Lufthavn er også lukket denne dag.

Du vil blive bedt om at betale følgende på overnatningsstedet:

  • Transport pr. voksen med lufthavnsbus: IDR 100000 (enkelt)

Vi har medtaget alle gebyrer, som hotellet har oplyst. Gebyrerne kan dog variere, alt efter opholdets længde og værelsestypen.

Følgende gebyrer og depositummer opkræves af hotellet, når servicen bruges eller ved ind- eller udtjekning:

  • Gebyr for morgenmad: IDR 50000 pr. person (cirkapriser)
  • Gebyr for lufthavnstransport: 100000 IDR pr. køretøj (enkelt)

Ovenstående liste er muligvis ikke fuldstændig. Gebyrer og depositummer inkluderer muligvis ikke skat og kan ændres uden varsel.

  • Ingen kæledyr er tilladt på hotellet. Dette gælder også servicedyr som f.eks. førerhunde.

Kort

Indlæser søgeresultater...