The Onyx Apartment Hotel by Newmark
Kapstaden,
Sydafrika
Faciliteter
- Pool
- Fitnessrum
- Lufthavn Cape Town (CPT): 20.3 km
Hotelinformation
Med et ophold ved The Onyx Apartment Hotel by NEWMARK i Cape Town (Cape Town centrum) er du kun 3 minutters gang fra Cape Town International Convention Centre og 6 minutters gang fra Long Street. Dette lejlighedshotel ligger 2,8 km fra Cape Town Stadium og 6,5 km fra Table Mountain. Føl dig hjemme i et af de 112 aircondition-afkølede værelser, der indeholder køkken med køleskab og ovn. Der tilbydes et fladskærms-tv med satellitkanaler som underholdning, og med gratis Wi-Fi kan du altid komme på nettet. Faciliteter inkluderer pengeskabe og mikrobølgeovne, og rengøring udføres dagligt. De viste afstande er afrundet til nærmeste 0,1 kilometer.
Cape Town International Convention Centre - 0,3 km
Adderley Street - 0,3 km
Artscape Theatre Centre - 0,5 km
Long Street - 0,5 km
Bree Street - 0,6 km
Afrikacenteret - 0,7 km
34 Long - 0,8 km
Greenmarket-pladsen - 0,9 km
Cape Town Gateway Visitor Centre - 0,9 km
Kapstadens Rådhus - 1,2 km
Christian Barnard Hospital - 1,2 km
Skt. Georgs Katedral - 1,2 km
Cape Quarter Lifestyle Village - 1,2 km
Castle of Good Hope - 1,3 km
Det Sydafrikanske Bibliotek - 1,3 km
Den nærmeste lufthavn er:
Cape Town (CPT-Cape Town Internationale Lufthavn) - 19,1 km
Ciampino Lufthavn (CIA) - 14.804,4 km
Den foretrukne lufthavn for The Onyx Apartment Hotel by NEWMARK er Ciampino Lufthavn (CIA).
Gæsterne har blandt andet adgang til renseri/vaskeservice og en døgnåben reception. Lufthavnstransport tur-retur er til rådighed mod et tillægsgebyr (døgnet rundt), og gratis selvstændig parkering findes desuden på stedet. Gå ikke glip af de rekreative tilbud, inklusive en udendørs pool og et døgnåbent fitnesscenter. Det er nemt at komme omkring og besøge nærliggende destinationerne med transportservicen (tillægsgebyr), der kører inden for en omkreds på 18 kilometer. Som gæst på The Onyx Apartment Hotel by NEWMARK har du mulighed for at nyde et måltid på restauranten. Afslut dagen med en drink eller to i baren/loungen. Morgenmad tilberedt efter bestilling tilbydes mod gebyr dagligt fra kl. 06.30 til kl. 10.30.Du vil blive bedt om at betale følgende på overnatningsstedet. Gebyrer inkluderer muligvis skatter:
- Destinationsgebyr: ZAR 480 pr. person pr. ophold. Destinationsgebyret pålægges ikke børn under 1 år.
Vi har medtaget alle gebyrer, som overnatningsstedet har oplyst.
- Gebyr for morgenmad tilberedt efter bestilling: 258 ZAR pr. person (cirkapriser)
- Gebyr for lufthavnstransport: 825 ZAR pr. køretøj (varighed: enkelt, maks. antal personer: 3)
Ovenstående liste er muligvis ikke fuldstændig. Gebyrer og depositummer inkluderer muligvis ikke skat og kan ændres uden varsel.
- Det anbefales at have en bil for at komme til og fra dette overnatningssted.
- Dette overnatningssted rengøres professionelt.
