Jacob Samuel by Prima Hotel
Tel Aviv,
Israel
Faciliteter
- Air condition
- Lufthavn Tel Aviv (TLV): 26.9 km
Hotelinformation
Med et ophold ved Jacob Samuel by Prima Hotel har du en base i hjertet af Tel Aviv, kun få skridt fra Ben Yehuda-gaden og 6 minutters gang fra Ben Gurions Hus. Dette hotel ligger 0,5 km fra Hilton Strand og 0,6 km fra Gordon Swimmingpool. Føl dig hjemme i et af de 22 aircondition-afkølede værelser, der indeholder køleskab og minibar. Der tilbydes et fladskærms-tv med satellitkanaler som underholdning, og med gratis Wi-Fi kan du altid komme på nettet. Værelset har et privat badeværelse med en kombination af bruser/badekar samt brusehoved med spredningseffekt og gratis toiletartikler. Faciliteter inkluderer pengeskabe med plads til bærbar computer og skriveborde, samt telefoner med gratis internationale opkald. De viste afstande er afrundet til nærmeste 0,1 kilometer.
Ben Yehuda-gaden - 0,1 km
Ben Gurions Hus - 0,5 km
Hilton Strand - 0,6 km
Gordon Swimmingpool - 0,7 km
Tel Aviv Lystbådehavn - 0,7 km
Gordon Strand - 0,9 km
Banana Strand - 0,9 km
Tel Aviv-rådhuset - 1 km
Rabin-pladsen - 1 km
Dizengoff Loppemarked - 1 km
Rabin-mindesmærke - 1 km
Dizengoff-pladsen - 1,1 km
Frishman Strand - 1,1 km
Metzitzim Strand - 1,2 km
Bauhaus Center - 1,2 km
Den nærmeste store lufthavn er Tel Aviv (TLV-Ben Gurion) - 24,6 km
Gæsterne har blandt andet adgang til gratis aviser i lobbyen, renseri/vaskeservice og en døgnåben reception. Lufthavnstransport tur-retur er til rådighed mod et tillægsgebyr (døgnet rundt). Fra en terrasse og en have på stedet kan du nyde den skønne udsigt, og du kan nyde godt af faciliteter, såsom gratis trådløs internetadgang. Andre faciliteter på dette hotel inkluderer concierge-tjenester og babysitning (tillægsgebyr). Nyd et måltid på restauranten, eller køb en snack på dette hotels kaffebar/café. Tag forbi baren/loungen, hvor du kan slukke tørsten med din yndlingsdrink.Du vil blive bedt om at betale følgende på overnatningsstedet. Gebyrer inkluderer muligvis skatter:
- Du bliver muligvis bedt om at betale følgende beløb på overnatningsstedet: National moms i Israel (18%). Ikke-lokale rejsende med et gyldigt pas og turistvisum er muligvis fritaget fra denne moms (18%).
Vi har medtaget alle gebyrer, som overnatningsstedet har oplyst.
- Gebyr for lufthavnstransport: 70 USD pr. køretøj (enkelt)
- Sen udtjekning er mulig for et gebyr (afhænger af tilgængelighed)
Ovenstående liste er muligvis ikke fuldstændig. Gebyrer og depositummer inkluderer muligvis ikke skat og kan ændres uden varsel.
- Der er mulighed for kontaktløs udtjekning.

