The Drisco Hotel Tel Aviv - Relais & Châteaux
Tel Aviv,
Israel
Faciliteter
- Fitnessrum
- Spa
- Lufthavn Tel Aviv (TLV): 21.9 km
Hotelinformation
The Drisco Hotel Tel Aviv - Relais & Châteaux ligger i centrum af Tel Aviv, kun 10 minutters gang fra Hatachana-komplekset og Alma Beach. Dette hotel med luksusfaciliteter ligger 1,1 km fra Jaffa Loppemarked og 1,7 km fra Jaffa Havn. Føl dig hjemme i et af de 42 værelser med individuelt design, der desuden har espressomaskine og fladskærms-tv. Din seng har Select Comfort-madras og er udstyret med dundyner og egyptiske bomuldslagner. Med gratis Wi-Fi kan du altid komme på nettet, og satellitkanaler sørger for underholdningen. Værelset har et privat badeværelse med designertoiletartikler og hårtørrer. De viste afstande er afrundet til nærmeste 0,1 kilometer.
Togskinneparken - 0,3 km
Charles Clore Garden - 0,6 km
Levinsky Street - 0,6 km
Hatachana-komplekset - 0,6 km
Alma Beach - 0,7 km
Etzel Museum 1947-1948 - 0,7 km
Jaffa Loppemarked - 0,7 km
Jaffa Klokketårn - 0,8 km
Mahmoudiya Moskeen - 0,8 km
Bloomfield Stadion - 0,9 km
Suzanne Dellals center for dans og teater - 1 km
Sankt Peters Kirke - 1 km
Old Jaffa Antikmuseum - 1 km
Rothschild Boulevard - 1,1 km
Andromeda Rock - 1,2 km
Den nærmeste store lufthavn er Tel Aviv (TLV-Ben Gurion) - 20,2 km
Gæsterne har blandt andet adgang til gratis aviser i lobbyen, renseri/vaskeservice og en døgnåben reception. Dette hotel har 2 møde- og konferencelokaler til rådighed. Lufthavnstransport tur-retur er til rådighed mod et tillægsgebyr (døgnet rundt), og begrænset parkering findes desuden på stedet. Der tilbydes fuld spaservice, hvor du kan slappe af og nyde massage, kropsbehandlinger samt ansigtsbehandlinger. Du vil helt sikkert værdsætte de rekreative faciliteter, herunder et døgnåbent fitnesscenter og udlejningscykler. Andre faciliteter på dette hotel inkluderer gratis trådløs internetadgang, concierge-tjenester og gavebutik/aviskiosk. Få stillet sulten med aftensmad på Drisco Bar, en bar/lounge, som specialiserer sig i lokale og internationale retter, eller bliv på værelset, og nyd godt af roomservice (i et begrænset antal timer). Hvis du har lyst til at mingle med de andre gæster, bør du tage med til en gratis reception, der afholdes dagligt. Fuld morgenmad tilbydes mod gebyr dagligt fra kl. 08.00 til kl. 11.30.Du vil blive bedt om at betale følgende på overnatningsstedet. Gebyrer inkluderer muligvis skatter:
- Du bliver muligvis bedt om at betale følgende beløb på overnatningsstedet: Moms i Israel på 18%. Rejsende, der kan fremvise et gyldigt pas og turistvisum, der viser, at de ikke er bosat i Israel, kan blive fritaget for denne moms.
Vi har medtaget alle gebyrer, som overnatningsstedet har oplyst.
- Gebyr for komplet morgenmad: 44 USD pr. person (cirkapriser)
- Gebyr for lufthavnstransport: 105 USD pr. køretøj (enkelt)
- Gebyr for parkeringsservice: USD 40 pr. nat (intet gebyr for indkørsel/udkørsel)
- Gebyr for nærliggende parkering: 40 USD pr. dag (100 meter væk)
- Gebyr for sen udtjekning: 50% af værelsesprisen (afhænger af tilgængelighed)
Ovenstående liste er muligvis ikke fuldstændig. Gebyrer og depositummer inkluderer muligvis ikke skat og kan ændres uden varsel.
- Reservationer er påkrævet for massagebehandlinger og spabehandlinger. Reservationer kan foretages ved at tage kontakt til dette hotel inden ankomst via kontaktoplysningerne i reservationsbekræftelsen.
- Gæster under 12 år er ikke tilladt på dette overnatningssted kun for voksne.
- Kun registrerede gæster kan opholde sig på værelserne.
- Der er mulighed for kontaktløs betaling for alle transaktioner.
- Der er mulighed for kontaktløs indtjekning og kontaktløs udtjekning.
