Riad La Gazelle du Sud

Marrakesh, Marokko Flag - Marokko

Faciliteter

  • Pool
  • Air condition
  • Spa
  • Lufthavn Marrakesh (RAK): 7.2 km

Hotelinformation

Med et ophold ved Riad La Gazelle du Sud har du en central base i Marrakech, kun 5 minutters kørsel fra Djema al-Fna og Majorelle Haven. Denne riad med spa ligger 0,1 km fra Mouassine-moskeen og 0,1 km fra Mouassine-springvandet. Føl dig hjemme i et af de 6 værelser, der er indrettet med individuelt design. Din seng har Select Comfort-madras og er udstyret med dundyner og premium-sengetøj. Med gratis Wi-Fi kan du altid komme på nettet. Værelset har et privat badeværelse med bruser samt gratis toiletartikler og badekåbe. De viste afstande er afrundet til nærmeste 0,1 kilometer.

Mouassine-moskeen - 0,1 km
Mouassine-springvandet - 0,1 km
Den Hemmelige Have Medina Marrakech - 0,1 km
Mouassine Museum - 0,2 km
Den Hemmelige Have - 0,2 km
Souk Cherifia - 0,3 km
Dar el Bacha Palace - 0,4 km
Souk i Medinaen - 0,4 km
Souk Zrabi - 0,4 km
Criee Berbere - 0,4 km
Place Des Epices - 0,4 km
Souk Laghzel - 0,4 km
Rahba Kedima - 0,4 km
Souk Semmarine - 0,4 km
Almoravid Koubba - 0,4 km

Den foretrukne lufthavn for Riad La Gazelle du Sud er Marrakech (RAK-Menara) - 7,5 km

Gæsterne har blandt andet adgang til en døgnåben reception, bagageopbevaring og et pengeskab i receptionen. Lufthavnstransport tur-retur er til rådighed mod et tillægsgebyr (døgnet rundt). Forkæl dig selv med et besøg i stedets spa, der tilbyder kropsbehandlinger og ansigtsbehandlinger. Du kan drage fordel af rekreative faciliteter, såsom en indendørs pool og et dampbad. Andre faciliteter på denne riad inkluderer gratis trådløs internetadgang, tv på fællesarealer og hjælp med udflugter/billetter. Få en bid mad på denne riads restaurant, hvor du kan nyde en drink i baren/loungen, eller bliv på værelset, hvor der er mulighed for roomservice (i et begrænset antal timer).Gratis lokale morgenmadsretter serveres dagligt fra kl. 08.00 til kl. 10.00.

Du vil blive bedt om at betale følgende på overnatningsstedet. Gebyrer inkluderer muligvis skatter:

  • Der pålægges en byskat: 26.00 MAD pr. person pr. nat. Denne skat gælder ikke for børn under 12 år.

Vi har medtaget alle gebyrer, som overnatningsstedet har oplyst.

  • Gebyr for lufthavnstransport: 200 MAD pr. køretøj (enkelt)
  • Gebyr for nærliggende parkering: 30 MAD pr. nat (100 meter væk)

Ovenstående liste er muligvis ikke fuldstændig. Gebyrer og depositummer inkluderer muligvis ikke skat og kan ændres uden varsel.

  • Lokale love kan muligvis afholde ugifte gæster fra at dele værelse. Gæsterne er ansvarlige for at fremvise vielsesattest, hvis det kræves af overnatningsstedet.
  • Kun registrerede gæster kan opholde sig på værelserne.
  • Der er mulighed for kontaktløs indtjekning og kontaktløs udtjekning.

Kort

Indlæser søgeresultater...