Hotel New Otani Tokyo Garden Tower
Tokyo,
Japan
Faciliteter
- Pool
- Restaurant
- Spa
- Lufthavn Tokyo (HND): 19.3 km
Hotelinformation
Fra Hotel New Otani Tokyo Garden Tower i Tokyo (Chiyoda) er der kun 5 minutters kørsel til Tokyos kejserpalads og Tokyo-tårnet. Dette hotel med luksusfaciliteter ligger 4,2 km fra Shibuya-krydset og 4,8 km fra Tokyo Dome. Føl dig hjemme i et af de 836 værelser, der indeholder køleskab og minibar. Med gratis internetforbindelse via kabel kan du altid komme på nettet, og digitale kanaler sørger for underholdningen. Badeværelserne har en kombination af bruser/badekar, gratis toiletartikler og hårtørrer. Faciliteter inkluderer telefoner samt pengeskabe og skriveborde. De viste afstande er afrundet til nærmeste 0,1 kilometer.
Hotel New Otani Tokyo - 0,1 km
Tokyos kejserpalads - 1,7 km
Shinjuku Gyoen Nationalhave - 2,6 km
Nationalstadion - 2,8 km
Tokyo Midtown - 2,9 km
Tokyo-sportshallen - 2,9 km
Hibiya-parken - 3 km
Meiji Jingu-stadionet - 3 km
Nippon Budokan - 3,1 km
TeamLab Borderless: MORI Building DIGITAL ART MUSEUM - 3,2 km
Kejserpaladsets Østlige Haver - 3,2 km
Isetan Department Store Shinjuku - 3,5 km
Roppongi Bakkerne - 3,5 km
Shinjuku Isetan - 3,6 km
Omotesando - 3,7 km
Den nærmeste lufthavn er:
Tokyo (HND-Haneda) - 23,8 km
Tokyo (NRT-Narita Intl.) - 78,1 km
Den foretrukne lufthavn for Hotel New Otani Tokyo Garden Tower er Tokyo (NRT-Narita Intl.).
Gæsterne har blandt andet adgang til gratis internetforbindelse via kabel, et forretningscenter og gratis aviser i lobbyen. Gratis selvstændig parkering er til rådighed på stedet. Forkæl dig selv med kropsbehandlinger og ansigtsbehandlinger. Andre faciliteter på dette hotel inkluderer gratis trådløs internetadgang, concierge-tjenester og gavebutik/aviskiosk. Snup en bid mad på en af 20 restauranter på dette hotel. Du kan også blive på værelset og nyde godt af roomservice (i et begrænset antal timer) eller hente en snack på stedets kaffebar/café. Har du brug for en pause? Få en drink ved en af stedets 4 barer/lounger. Morgenmadsbuffet tilbydes mod gebyr dagligt fra kl. 07.00 til kl. 10.00. Dette overnatningssted er lukket fra 7. februar 2027 til 7. februar 2027 (datoerne kan ændres). Følgende faciliteter vil være utilgængelige fra den 3. august 2026 til den 5. august 2026 (datoerne kan ændre sig):- Spa-/behandlingsfaciliteter
Du vil blive bedt om at betale følgende på overnatningsstedet. Gebyrer inkluderer muligvis skatter:
- En byskat skal muligvis betales på overnatningsstedet. Byskatten ligger mellem 100 og 10.000 JPY pr. person pr. nat, baseret på værelsesprisen pr. nat. Yderligere undtagelser kan gælde. For yderligere oplysninger bedes du kontakte overnatningsstedet via kontaktoplysningerne angivet i reservationsbekræftelsen.
Vi har medtaget alle gebyrer, som overnatningsstedet har oplyst.
- Gebyr for morgenmadsbuffet: Mellem 4025 og 9775 JPY for voksne og mellem 4025 og 5750 JPY for børn (cirkapriser)
- Gebyr for faciliteter: JPY 6600 pr. person, pr. dag og inkluderer brug af: sauna, spa og swimmingpool
Ovenstående liste er muligvis ikke fuldstændig. Gebyrer og depositummer inkluderer muligvis ikke skat og kan ændres uden varsel.
- Den sæsonåbne pool vil være åben fra den 10. juli til den 23. september.
- Ét barn i alderen 3 år eller derunder kan overnatte gratis pr. registreret voksen på deres forældres eller værgers værelse, hvis de eksisterende sengepladser benyttes.
- Den japanske regering påkræver, at alle internationale gæster skal fremsætte deres pasnummer og nationalitet, når de indregistrerer sig på et overnatningssted (kroer, hoteller, moteller osv.). Alle overnatningssteder skal desuden tage en kopi af de indregistrerede gæsters pas, som arkiveres.
- Der er mulighed for kontaktløs betaling for alle transaktioner.
- Bemærk, at nogle overnatningssteder ikke tillader, at gæster med tatoveringer anvender de offentlige badefaciliteter på stedet.
- Dette overnatningssted tager mod gæster af alle seksuelle orienteringer og kønsidentiteter (LGBTQ+-venligt).
