Hotel Riu Dubai Beach Resort -
Deira,
Forenede Arabiske Emirater
Faciliteter
- Pool
- Børnepool
- Restaurant
- Bar
- Fitnessrum
- Lufthavn Dubai World Central (DWC): 71.4 km
- Lufthavn Dubai (DXB): 18.4 km
Hotelinformation
Fra Hotel Riu Dubai Beach Resort - All Inclusive i Dubai (Palm Deira) er der kun 4 minutters kørsel til Dubai Creek og 7 minutters kørsel til Gold Souk. Dette hotel med alt inklusive ligger 11,1 km fra Dubai Krydstogtsterminal og 13,3 km fra Dubai World Trade Centre. Føl dig hjemme i et af de 787 værelser med individuelt design, der desuden har gratis produkter i minibaren og plasma-tv. Værelserne har privat balkon eller terrasse. Med gratis Wi-Fi kan du altid komme på nettet, og kabelkanaler sørger for underholdningen. Badeværelserne har bruser, gratis toiletartikler og hårtørrer. De viste afstande er afrundet til nærmeste 0,1 kilometer.
Dubai Creek - 1,9 km
Burj Nahar Mall - 6 km
Naif Souq - 6,2 km
Fiskerundkørslen - 6,2 km
Deira Tvillingetårne Shoppingcenter - 6,9 km
Al Ghurair Center - 6,9 km
Gold Souk - 7,1 km
Reef Indkøbscenter - 7,3 km
Spice Souq - 7,6 km
Deira Spice Souq - 7,7 km
Al-Maktoum Stadion - 7,8 km
Deira Clocktower - 8,3 km
Al Mamzar Strand - 9 km
Sheikh Saeed Al Maktoums hus - 9,3 km
City Centre Deira - 9,3 km
Den nærmeste lufthavn er:
Dubai (DXB-Dubai Intl.) - 14,5 km
Sharjah (SHJ-Sharjah Intl.) - 33 km
Dubai (DWC-Al Maktoum Intl.) - 73,3 km
Den foretrukne lufthavn for Hotel Riu Dubai Beach Resort - All Inclusive er Dubai (DXB-Dubai Intl.).
Gæsterne har blandt andet adgang til et forretningscenter, en døgnåben reception og en flersproget medarbejderstab. Gratis selvstændig parkering er til rådighed på stedet. Tag en dukkert i en af de 3 udendørs swimmingpools, eller nyd de andre rekreative faciliteter, inklusive et gratis vandland og en sauna. Andre faciliteter på dette hotel inkluderer gratis trådløs internetadgang, concierge-tjenester og selskabslokale. Snup en bid mad på en af dette hotels mange spisesteder, der inkluderer 4 restauranter og en kaffebar/café. Tørstig? Stedet har 6 barer/lounger samt 2 barer ved poolen, hvor du kan slukke tørsten. Gratis morgenmadsbuffet serveres dagligt fra kl. 07.30 til kl. 10.30.Du vil blive bedt om at betale følgende på overnatningsstedet. Gebyrer inkluderer muligvis skatter:
- Der pålægges en byskat: 15.00 AED pr. enhed pr. nat. Byen pålægger et turistgebyr, som opkræves af overnatningsstedet. Gebyret er 15.00 AED for det første værelse pr. nat og stiger med 15.00 AED pr. nat for hvert yderligere værelse.
Vi har medtaget alle gebyrer, som overnatningsstedet har oplyst.
- Ingen kæledyr er tilladt på hotellet. Dette gælder også servicedyr som f.eks. førerhunde.







