Casa Maria

San Antonio, Spanien Flag - Spanien

Faciliteter

Hotelinformation

Studierne ligger centralt i den kendte og livlige by San Antonio. Lige i nærheden finder man et utal af indkøbsmuligheder samt diverse restauranter, barer og diskoteker. Stranden ligger ca. 200 m væk og til fods kommer man hurtigt til en forbindelse med offentlig transport.

Den fuldt klimatiserede bygning blev rejst i 1999, er på fem etager og råder over i alt 41 studios. Anlægget har endvidere en foyer med døgnåben reception, safebokse, vekselbørs, elevator, minimarked og café. Herudover er der en bar, en tv-stue og en restaurant.

Studierne har eget badeværelse, amerikansk køkken, køleskab, centralvarme og safeboks.

Gæsterne kan benytte hotellets swimmingpool med poolbar, liggestole og parasoller. Med mellemrum sørger et aktivitetsprogram desuden for afveksling. Der er ydermere en golfbane blot 15 km væk.

Vær opmærksom på, at i Magalluf, El Arenal, Playa de Palma på Mallorca og Sant Antoni på Ibiza er der en begrænsning for All Inclusive. Det maksimale antal alkoholholdige drikkevarer per person er begrænset til seks per dag, der kan serveres, og disse drikkevarer vil kun blive leveret til frokost og middag (3 hver)

Kort

Indlæser søgeresultater...